המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה חיובית

מדד ת"א 35 עלה 1.30% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.55%. מדדי הביטוח והטכנולוגיה הובילו את העליות

מערכת ספונסר 05/08/2020 17:49

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 1.30%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 1.55% ומדד ת"א SME60 עלה 1.33%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביטוח עלה 3%, מדדי הטכנולוגיה טיפסו יותר מ - 2%. מדד הנפט והגז עלה 1.18%, מדד הנדל"ן עלה 1.51%, מדד הבנקים ירד 0.05%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פריגו, לאומי ואלביט מערכות, בירידה. מניות טבע, איי.סי.אל, דיסקונט, פועלים ולייבפרסון, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית לייבפרסון שעלתה 22.79%, ואחריה עלו מניות חברה לישראל, נורסטאר, באטמ, איי.סי.אל, דלתא, אלקטרה צריכה וכלל עסקי ביטוח.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית פריגו שירדה כ – 8%, ואחריה ירדו מניות איסתא, דלק קידוחים יהש, אודיוקודס, גילת, אלביט מערכות, נכסים ובנין ומטריקס.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.97 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות שערים, וגם באירופה מסכים ירוקים.

הכנסות טבע ברבעון ירדו ב - 7% והסתכמו ב - 3.9 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 0.55 דולר למניה, לעומת 0.6 דולר למניה ברבעון המקביל. החברה מאשרת את התחזית השנתית ל – 2020.

בעקבות פרסום דו”חות טבע: לאומי פרטנרס מעלה את ההמלצה למניה ל”תשואת שוק”. "בראי החוב, מנכ"ל החברה עשה עבודה מצוינת בשנה האחרונה, אולם פרופיל הסיכון של החברה נותר גבוה מאוד".

קרור: חברה נכדה, יפאורה, התקשרה עם גרין פט להקמת חברה בתחום מיחזור בקבוקי פלסטיק. במועד השלמת העסקה, יפאורה תחזיק ב - 30% מהון המניות של החברה החדשה, גרין פט מיחזור.

הצלב האדום הצרפתי בוחר ב -Cellocator של פוורפליט לסיוע הומניטרי למגפת הקורונה. הצלב האדום הצרפתי מינף את הפיתרון של Cellocator מבית פוורפליט למעקב וניהול שילוח ציוד ואספקה רפואיים כתגובה למגפת הקורונה ולמחלת נגיף האבולה (EVD) במהלך יוני.

לאומי: ”העלייה בביקוש מסבירה את עליות השערים החדות של חברות תעופה אירופאיות. נתונים מעידים על עלייה בביקוש, אמנם לטיסות פנים ארה"ב, אך עדיין ביקוש שאותו משרתות חברות התעופה".

אייסקיור יוצאת לגיוס ומפרסמת תוצאות מקדמיות. החברה תנפיק מניות בדיסקאונט של כ - 15% על מחיר השוק. ההכנסות במחצית הראשונה של השנה מוערכות בכ - 6.5 מיליון ₪, פי 3 מההכנסות במחצית המקבילה ב -2019.

באטמ ו -ARM השלימו ניסויי היתכנות עם וודאפון. הפתרון המשולב מאפשר למפעילי תקשורת ליהנות מביצועי רשת גבוהים עם הפחתה בצריכת אנרגיה, עלויות תפעול ופליטת פחמן.

 קמטק מסכמת את הרבעון השני עם גידול של 8% בהכנסות. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב - 5.3 מיליון דולר בהשוואה לרווח של 7.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. הנהלת החברה צופה הכנסות של 38 – 39 מיליון דולר ברבעון השלישי.

מנכ”לVIDEA : "מחירי שוקי המניות נושקים לרמתם ערב משבר הקורונה. ההטרוגניות הרבה בביצועי המניות השונות ממחישה את הסיכון בהסתמכות על בחירת מניות בודדות ואת הערך הרב שיש בהיצמדות למדדים".

הכנסות לייבפרסון ברבעון השני צמחו ב - 29%, החברה מעלה תחזיות להמשך השנה: "זה הרבעון הטוב ביותר בהיסטוריה של החברה, הריחוק החברתי והעבודה מהבית הביאה לעלייה משמעותית בדרישה למוצרים שלנו".

אלעד גרופ של יצחק תשובה מוכרת את אלעד קנדה ב - 508 מיליון דולר קנדי. ההסכם מקנה לחברה שווי כולל של כ - 783 מיליון דולר קנדי. הרוכשת: קבוצת הנדל"ן הקנדית Rester Management.

סטיבן טפר, אנליסט הביומד של IBI, בראיון לספונסר: "ההנחה האופטימית לחיסון בישראל היא קיץ - סתיו 2021".

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה