המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה חיובית

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.21% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.44%. מדד הנפט והגז בלט כשעלה כ – 3%, מניית נורסטאר עלתה כ – 27%

מערכת ספונסר 03/08/2020 12:12

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה חיובית. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של 0.21%, מדד ת"א 125 עלה בשיעור של 0.44% ומדד ת"א SME60 עלה 0.73%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשטיפס 2.98%. ת"א טכנולוגיה עלה 2.34%, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 1.22%. לעומת זאת, מדד הבנקים ירד 0.42%, מדד הנדל"ן ירד 0.34%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס, דיסקונט, פועלים, איי.סי.אל ומיטרוניקס, בירידה. מניות לאומי, פתאל החזקות וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית נורסטאר שעלתה 27.44%, ואחריה עלו מניות פתאל החזקות, ארקו החזקות, דלתא, הכשרת הישוב, גזית גלוב, הבורסה לני"ע ואיסתא.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קבוצת דלק שירדה כ – 7.16%, ואחריה ירדו מניות באטמ, אזורים, דלק רכב, מיטרוניקס, הראל השקעות, גב ים וארפורט סיטי.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.45 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות שערים, וגם באירופה מסכים ירוקים.

 אינפימר מודיעה על התקדמות במכירת חברת הבת, אינפימר טכנלוגיות, לסטדי סטייט. חברת הבת פיתחה טכנולוגיה ייחודית לפתרון טיפול בפסולת.

פוורפליט דיווחה כי תספק ל - Day & Ross טכנולוגיית מעקב סולארית. Day & Ross מתכוונת לפרוס את מוצר ה -LV-500 של פוורפליט בצי של למעלה מ - 3,000 נגררים כדי למטב את ניהול נתיבי האספקה ולהבטיח חיסכון תפעולי.

 וילי פוד אינטרנשיונל מסכמת את הרבעון השני עם עליה בהכנסות וברווחים. מכירות החברה עלו ב - 4% והגיעו ל - 104.2 מיליון ₪. הרווח הנקי גדל ב - 34.1% והסתכם ב - 15.2 מיליון ₪.

ועדת הכספים אישרה ניוד קופות גמל להשקעה. חוסכים שהגיעו לגיל 60 יוכלו להעביר את חסכון קופת הגמל להשקעה לקופת גמל לקצבה, ובכך ליהנות מהטבות המס הניתנות בקצבה.

לאומי: ”היצע גלובלי שעומד להתרחב מול ביקוש חלש ישפיע לשלילה על מחיר הנפט. בטווח הארוך יותר, רק לאחר התאוששות העולם ממשבר הקורונה המתמשך, ישנם גורמים שיתמכו בביקוש לנפט".

 חלל תקשורת וגילת ישתפו פעולה בעסקאות סלולר ואינטרנט ביבשת אפריקה. השתיים יציעו שירותי תקשורת מתקדמים כמו רפואה מרחוק, למידה מקוונת, שיחות ועידה בווידאו ועוד.

משרד השיכון הטיל קנס של 800 אלף ש”ח על פרי נדל”ן. הבוקר נקבע מתווה לתיקון ליקויים, עליהם הצביע ממונה חוק המכר, בפעילות כלל קבוצות הרכישה אשר ארגנה החברה.

יולי בקרנות הנאמנות: קרנות הנאמנות גייסו ביולי 970 מיליון ₪ וסך הנכסים בתעשייה עלה בכ - 2.5% ל - 300 מיליארד ₪. הקרנות המחקות מובילות את הגיוסים זה חודש שני ברציפות.

קאנומד: הסכם נוסף לייצוא קנאביס לגרמניה בהיקף של כ - 10 מיליון אירו. הרוכשים מגרמניה התחייבו לרכוש מקאנומד כמות שנתית של 1.2 טון תפרחות קנאביס רפואי למשך 3 שנים במחיר של 4.2 אירו לגרם.

נכסים ובניין תבצע פרויקט התחדשות עירונית בפתח תקווה. החברה תשתף פעולה עם חברת אתגר בפרויקט רמת ורבר בו יוקמו 540 יחידות דיור; היקף ההכנסות הצפוי בפרויקט מוערך בכ - 800 מיליון ₪.

הראל פיננסים: "ישראל בדרך לסגור את הפער מול העולם. חודש יולי מסמן את תחילתה של מגמה חדשה, בזכות החלטת בנק ישראל על תוכנית לרכישת אג"ח קונצרני, וכן בזכות עדכון מדדי המניות בישראל הצפוי בסוף השבוע הנוכחי".

 סינאל מציעה למדינה אפליקציה לפיקוח על שוהים בבידוד ללא חדירה לפרטיות. האפליקציה מאפשרת למשתמשים לבצע פעולות דיווח און ליין מהנייד על כניסה ויציאה, מבוססי מיקום.

קדימהסטם: תוצאות ביניים חיוביות בניסוי במחלת ה - ALS. הטיפול במוצר התאי AstroRx הציג פרופיל בטיחות טוב ותוצאות המעידות על יעילות קלינית בקבוצת הטיפול השנייה של הניסוי הקליני Phase 1/2a.

דריו הלת’ השלימה הנפקה פרטית של כ - 28.6 מיליון דולר. בגיוס השתתפו גופים אמריקאים וישראלים מובילים. בהנפקה השתתפו גם משקיעים מוסדיים ישראליים ביניהם הפניקס, מור בית השקעות, פסגות ומיטב ד"ש.

קרן פימי רוכשת 37.5% מרימוני תעשיות לפי שווי של 400 מיליון ₪. עלות העסקה עומדת על כ - 150 מיליון ₪. משפחת רימוני ופימי יחזיקו בשליטה משותפת. לילך אשר טופילסקי צפויה להתמנות ליו"ר החברה.

גיל שרון מונה לתפקיד יו״ר בזק. שרון יחליף את שלמה רודב שפרש מהתפקיד בחודש שעבר ויכהן כיושב ראש דירקטוריון בזק והחברות הבנות. המנכ"ל החדש יכנס לתפקידו בתוך מספר שבועות.

פועלים: "הצריכה הפרטית מתאוששת מעט אבל עדיין רחוקה מרמתה לפני המשבר. הרכישות בכרטיסי האשראי נמוכות בשבועיים האחרונים של יולי בכ - 4% לעומת הרמה שלפני הקורונה. חלק מהעובדים שחזרו לעבוד מסתפקים בשכר נמוך משמעותית ובאחוזי משרה נמוכים".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה