המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.18% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.07%. מדד התקשורת בלט כשעלה יותר מ – 2%, מדד הנפט והגז ירד 0.8%. מחר יושבת המסחר לרגל ט’ באב

מערכת ספונסר 29/07/2020 17:58

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.18% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.07%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 0.25%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע בלט כשטיפס כ – 2.04%. מדד הבנקים עלה 0.43%, מדד הנפט והגז ירד 0.80%, מדד הנדל"ן ירד 0.77%. מחר יושבת המסחר בתל אביב לרגל ט’ באב.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות מזרחי טפחות, טבע ופריגו, בירידה. מניות גב ים, לאומי, פועלים, דיסקונט ונייס, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית איסתא שעלתה כ – 19.72%, ואחריה עלו מניות נייר חדרה, דלק רכב, נכסים ובנין, ערד, יוחננוף, ישרס ואדגר.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אודיוקודס שירדה כ – 9.87%, ואחריה ירדו מניות טאואר, באטמ, נורסטאר, פתאל החזקות, אפי נכסים, אטראו שוקי הון וגזית גלוב.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.46 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות שערים, באירופה מגמה מעורבת.

תעשיה אווירית: ההנהלה וארגון העובדים סיכמו על הקפאת ההחלטה על תכנית התייעלות לחטיבת התעופה. ארגון העובדים לא ינקוט בצעדים ארגוניים בתקופת ההקפאה בכל הנוגע לסכסוך שהוכרז בנושא על ידי ההסתדרות.

הראל ביטוח וברוקפילד יבצעו השקעות נדל”ן במערב אירופה. היקף ההשקעות המשותפות יעמוד על כמיליארד אירו. התחייבות ההשקעה של הראל מוערכת בכ - 200 מיליון אירו.

אושרה הפחתת מס רכישה על דירות להשקעה. התאחדות הקבלנים בוני הארץ: "ביטול התוספת למס הרכישה על דירות ייצר בשנה הקרובה תוספת של כ - 15 אלף דירות להשכרה".

 גילת נבחרה לפרויקט תמסורת סלולרית בקזחסטן. החברה תספק קישוריות למאות כפרים באזורים מרוחקים, בשיתוף עם ספקית השירות TelService בכדי לספק מענה לתוכנית הממשלתית "קזחסטן דיגיטלית".

 טאואר עמדה בתחזית ההכנסות לרבעון השני וצופה המשך צמיחה ברבעון השלישי. בחודשים האחרונים המאופיינים בחוסר וודאות קיצוני, החברה לא חוותה הפרעות לשרשרת הייצור או האספקה שלה.

קפיטל פוינט: חברת 9 מטר ביופארמה קיבלה אישור פטנט לתרופת LARAZOTIDE. התרופה נבדקת בתקופה זו בניסוי קליני שלב 3 לטיפול במחלת הצליאק והחברה מעוניינת לבחון אותה גם לתסמונת הפגיעה הריאתית החריפה הנגרמת כתוצאה מ – COVID 19.

נקסט ג’ן מדווחת על התקדמות בניסוי קליני לזיהוי נגיף הקורונה. החברה עורכת ניסוי לזיהוי הנגיף באוויר הנשימה של נשאים מאומתים. בשלושת השבועות האחרונים הושלמה בדיקת 83% מחולי הקורונה המאומתים במסגרת הניסוי.

סופרגז תפיץ בלעדית בישראל את מערכות האגירה של אוגווינד. במסגרת ההסכם, סופרגז תשמש כמפיץ של מערכות האגירה AirSmart לתקופה מקסימלית של 20 שנה, ותהיה אחראית להתקשרות עם לקוחות פוטנציאלים ולהתקנה ותחזוקה של המערכות.

ICL מציגה ירידה של 16% בהכנסות הרבעון השני. הרווח הנקי המתואם הסתכם בכ - 72 מיליון דולר לעומת כ - 151 מיליון דולר בתקופה המקבילה. החברה הכריזה על חלוקת דיבידנד רבעוני של 36 מיליון דולר.

מרחביה משקיעה בחברה העוסקת בטיהור וניהול איכות אוויר: החברה תשקיע 250 אלף דולר בחברת "אורה סמארט אייר" בתמורה למניות בכורה המהוות כ - 1.93% בחברה. ההשקעה תבוצע לפי שווי של 10 מיליון דולר לפני הכסף.

 לאומי פרטנרס: "המלצת תשואת שוק למניית גב - ים, אפסייד של כ - 5% על מחיר המניה", "גב - ים מציגה יציבות ב - NOI ומדווחת כי נכון לעתה היא לא מרגישה בהשפעה מהותית של משבר הקורונה על הגביה והביקוש".

”רשת ביטחון כלכלית 2020 – 2021" יוצאת לדרך. הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את התוכנית הכלכלית של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה