קפיטל פוינט: חברת 9 מטר ביופארמה קיבלה אישור פטנט לתרופת LARAZOTIDE

התרופה נבדקת בתקופה זו בניסוי קליני שלב 3 לטיפול במחלת הצליאק והחברה מעוניינת לבחון אותה גם לתסמונת הפגיעה הריאתית החריפה הנגרמת כתוצאה מ - 19 COVID.

חדשות ספונסר 29/07/2020 11:48

א+א- 1

חברת קפיטל פוינט מדווחת היום כי חברת Meters 9 המוחזקת על ידה בשיעור של 5.8%, קיבלה אישור פטנט ממשרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי לתרופת Larazotide המיועדת לטיפול בתסמונת הפגיעה הריאתית החריפה (ALI) ולטיפול בתסמונת מצוקה נשימתית קשה (ARDS).

 

תרופת ה - LARAZOTIDE נבדקת בתקופה זו בניסוי קליני שלב 3 לטיפול במחלת הצליאק. קבלת הפטנט המחקר הרפואי והמידע המחקרי הרב המצוי בידי Meters 9 ,יאפשר ל- Meters 9 לעשות שימוש בתרופה להתוויות נוספות מעבר לצליאק ובכלל זה ה-ALI וה-ARDS.

 

התרופה פועלת על ידי תיקון פגמים במנגנון הדלף הבין תאי (Tight Junction) בניסוי בעכברים אשר נחשפו לוירוסים הגורמים לתחלואה בריאות, התרופה הצליחה להקטין את ה-ALI.

 

 בנוסף החברה מציינת בדיווח שלה כי בשני מאמרים מדעיים שפורסמו לאחרונה, נטען ש- LARAZOTIDE עשוי להשפיע על אחד האנזימים החשובים בוירוס ה 19-COVID . לאור זאת החברה בוחנת את האפשרות של פיתוח התרופה לטיפול בתסמונת הפגיעה הריאתית החריפה כתוצאה מ - 19 COVID.

 

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1