סופרגז תפיץ בלעדית בישראל את מערכות האגירה של אוגווינד

במסגרת ההסכם, סופרגז תשמש כמפיץ של מערכות האגירה AirSmart לתקופה מקסימלית של 20 שנה, ותהיה אחראית להתקשרות עם לקוחות פוטנציאלים ולהתקנה ותחזוקה של המערכות

חדשות ספונסר 29/07/2020 10:53

א+א- 3

חברת סופרגז אנרגיה, שבשליטת קבוצת אלקו ושהשלימה בחודש החולף הנפקת ראשונית לציבור (IPO), דיווחה הבוקר על חתימת הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת אוגווינד. על פי ההסכם, תקבל סופרגז זיכיון בלעדי להפצה בישראל של מערכות אגירה המשמשות להתייעלות אנרגטית מתוצרתה של אוגווינד.

 

במסגרת ההסכם, תשמש סופרגז כמפיץ של מערכות האגירה מסוג AirSmart למשך תקופה מקסימלית של 20 שנה, ותהיה אחראית להתקשרות עם לקוחות פוטנציאלים כספק מערכות אגירה, כולל ביצוע התקנה ותחזוקה של המערכות. אוגווינד תספק לסופרגז את המערכות ותעניק לה תמיכה ושירותים נוספים. עוד במסגרת ההסכם, התחייבה סופרגז לבצע כמות מינימלית של התקשרויות בפרויקטים להקמת מערכות אגירה מדי שנה ולהעביר לאוגוויד דמי זיכיון שנתיים.

 

להערכת סופרגז, בשלב הראשון הפעילות האמורה אינה צפויה להיות מהותית לפעילות החברה, אך היא מהווה צעד נוסף להרחבת מגוון פתרונות האנרגיה שהיא מספקת ללקוחותיה, תשמש לאיתור הזדמנויות עסקיות חדשות בתחומי האנרגיה, תוך שהיא משתלבת היטב באסטרטגיה העסקית של החברה. פעילות זו תהווה זרוע פעילות נוספת של סופרגז, הפועלת בתחום אספקת גז ביתי, גז טבעי לסקטור העסקי, וכן פועלת לייזום והקמה של תחנות כוח פרטיות, מבוססות קו-גנרציה, לסקטור התעשייה.

 

חברת סופרגז סיימה את שנת 2019 עם הכנסות (פרופורמה) בסך של כ-577 מיליון שקל, עם רווח נקי בסך של כ-67 מיליון שקל ועם EBITDA בסך של כ-154 מיליון שקל. לחברה מדיניות חלוקת דיבידנד בשיעור של לפחות 40% מהרווח הנקי מדי שנה. ברבעון הראשון של שנת 2020 רשמה החברה עלייה בהכנסות לסך של כ-188 מיליון שקל, לצד רווח נקי של כ-29 מיליון שקל ו-EBITDA בסך של כ-56.8 מיליון שקל.

 

סופרגז אנרגיה השלימה בחודש החולף הנפקה ראשונית לציבור (IPO) במסגרתה גייסה כ-270 מיליון שקל ונסחרת כיום לפי שווי של 1.15 מיליארד שקל. בהתאם לשוויה, עשויה החברה להצטרף בתחילת ספטמבר הקרוב למדד ת"א 90. סופרגז הוקמה בשנת 1953 והשליטה בה נרכשה ב-2019 על ידי קבוצת אלקו.

 

כפיר נבון, מנכ"ל סופרגז אנרגיה:" שיתוף הפעולה בין החברות תואם את התוכניות ארוכות הטווח של סופרגז אנרגיה, כאשר לצד המשך קידום ופיתוח פעילויות הליבה שלנו בתחום הגפ"מ, הגז הטבעי וייצור החשמל המבוזר, סופרגז תמשיך להתפתח ולצמוח לכיוונים חדשים ולמצב עצמה בשנים הקרובות כחברת אנרגיה מובילה במגוון תחומים, לרבות בתחום ההתייעלות האנרגטית והאנרגיה המתחדשת.

 

מצאנו בחברת אוגווינד צוות מנצח עם חשיבה פורצת דרך ופיתוח טכנולוגיה מתקדמת תוצרת כחול לבן, ואנחנו שמחים על שיתוף הפעולה בין החברות שיכול להוביל בעתיד לפיתוחים נוספים במגוון תחומים".

 

עמית פרגמנט, סמנכ"ל פיתוח עסקי בסופרגז אנרגיה: "המוצרים והפיתוחים של אוגווינד דורשים פלטפורמת הפצה והכרות מעמיקה עם עולם האנרגיה בכלל ותחום התעשייה בפרט. לסופרגז מגוון רחב של לקוחות פוטנציאלים למוצרי אוגווינד, ומצאנו כי קיימת סינרגיה גבוהה בין החברות. 

 

תחום האנרגיה הופך בעשור האחרון לעולם שמשלב בתוכו טכנולוגיות מתקדמות וסופרגז לוקחת בו חלק פעיל. בשנים האחרונות מובילה סופרגז את כל תחום הבניה והיישום של טכנולוגיה לדחיסת גז טבעי (CNG) למגוון שימושים. מערכת ה- Airsmart שפיתחה אוגווינד, המבוססת על אוויר דחוס, משתלבת בצורה טבעית בפעילות הקיימת שלנו."

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  תתנתק ותתחבר שוב לאתר

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 29/07/2020 12:00

 2. 2
  אתה מחובר לאתר או לא מחובר

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  elson 29/07/2020 11:08

 3. 3
  SPONSER= אין גישה לתיק-האישי. תקלה.

  אני מתבקש להרשם לאתר ספונסר- אף על פי שאני כבר רשום :)) לטיפולכם, תודה מראש |65|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Zito 29/07/2020 10:57