קרן בלקסטון מגדילה את אחזקותיה בפרויקט שננדואה של נאוויטס

הקרן רוכשת מחברת LLOG את מלוא זכויותיה ותחזיק כ-47% בתגלית שננדואה; נאוויטס תמשיך להחזיק בכ-53% בפרויקט; ההפקה המסחרית מהמאגר צפויה להתחיל בשנת 2024

חדשות ספונסר 28/07/2020 12:19

א+א-

בהמשך לדיווח על חתימת הסכם עם Transocean לשירותי קידוח והשלמה בפרויקט בשווי של כ-250 מיליון דולר, שותפות נאוויטס פטרוליום מדווחת הבוקר על צעד חשוב נוסף לקראת פיתוח תגלית שננדואה (431 מיליון חביות- C2) במפרץ מקסיקו, ארה"ב.

 

קבוצת בלקסטון, באמצעותBeacon  חברת הפורטפוליו הפעילה בתחום החיפושים, פיתוח והפקת הנפט במפרץ מקסיקו בארה"ב, מגדילה באופן משמעותי את אחיזתה בפרויקט שננדואה ורוכשת מחברת LLOG את מלוא אחזקותיה (כ-30.95%) בפרויקט. רכישה זאת מצטרפת לאחזקתה הקיימת (כ-15.95%) בפרויקט, כאשר לאחריה תחזיק בלקסטון,46.9% בפרויקט.

 

שותפות נאוויטס פטרוליום תמשיך להחזיק ב-53.1% בפרויקט, אשר צפוי לייצר לנאוויטס תזרים מזומנים מהוון (10NPV) המוערך בכ-1.13 מיליארד דולר. החלטת השקעה סופית בפרויקט צפויה להתקבל עד סוף השנה, לאחר שיושלם מתווה המימון, כאשר ההפקה המסחרית מהמאגר צפויה להתחיל בשנת 2024.

 

העסקה אף כוללת רכישת מלוא אחזקותיה של LLOG (13.9%) בנכס הנפט יוקטן צפון, כאשר גם בנכס זה נאוויטס היא המחזיקה הגדולה ביותר, והשותפים האחרים Equinor הנורווגית ו- Houston Energy.

 

לבלקסטון ול-LLOG שיתוף פעולה משמעותי בפרויקטים ימיים במפרץ מקסיקו בארה"ב, שהחל בשנת 2014. שותפות זו השלימה מכירה מוצלחת בשנת 2019 של מספר נכסים ל- Murphy Oil בתמורה לכ-1.6 מיליארד דולר. 

 

Beacon משמשת כמפעילה בפרויקטי מים עמוקים רבים במפרץ מקסיקו. החברה מנוהלת על ידי מנכ"ל LLOG לשעבר, אשר עד לאחרונה הוביל והשלים את פיתוחם של פרויקטים משמעותיים במפרץ מקסיקו, לרבות את פיתוח פרויקט בקסקין, בו מחזיקה נאוויטס פטרוליום 7.5%.

 

יו"ר נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור: ״אני שמח על הבעת האמון של בלקסטון בפרויקט שננדואה ועל הגדלת מעורבותה בפרויקט. זהו צעד מאד משמעותי בדרך לפיתוח הפרויקט. היכולת הפיננסית של בלקסטון ויכולותיה המקצועיות של Beacon בתחום, יקדמו אף עבור נאוויטס את מימון הפרויקט ויתרמו לפיתוחו המהיר והמוצלח.

 

נאוויטס פטרוליום, פועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים, שכולל מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, כשסך חלקה במשאבי הנפט המוכחים שותפה, עומד על כ-305 מיליון חביות. נאוויטס פטרוליום מחזיקה ב-53.1% מהזכויות בפרויקט שננדואה, תגלית נפט מוכחת, בה הושקעו בעבר 1.7 מיליארד דולר בקידוחי אקספלורציה ואימות. שננדואה הוא פרויקט הדגל של השותפות, והוא צפוי ליצור לה תזרים מזומנים מהוון (10NPV) המוערך בכ-1.13 מיליארד דולר

 

לצד פרויקט שננדואה, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית של נפט ביוני 2019. פרויקט בקסקין מכיל כ-469 מיליון חביות (P2) ונחשב למאגר נפט בקנה מידה בינלאומי, שיוצר לנאוויטס תזרים מזומנים יציב. 

 

לצד הפעילות במפרץ מקסיקו, נאוויטס פועלת להרחבת הזרוע היבשתית שלה, וכיום היא מחזיקה ב-5 שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס. בכוונת השותפות לקדם בשדות אלו תכנית פיתוח שכוללת קידוחים אופקיים הצפויים להגביר משמעותית את היקף ההפקה.

 

בתחום האקספלורציה נאוויטס מחזיקה ב-30% מהזכויות ב’בלוק 7’ במזרח קנדה, באזור ניו-פאונד-לנד, אחד האזורים המבטיחים בתעשיית הנפט הגלובאלית.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה