המסחר בת”א יתחדש על רקע עליות בניו יורק ומגמה מעורבת בעולם

בוול סטריט נרשמה אמש מגמה חיובית בסגירה, באירופה ננעל המסחר בירידות, ובאסיה כעת מגמה מעורבת בנטייה לעליות שערים

מערכת ספונסר 28/07/2020 08:49

א+א-

הבורסה המקומית צפויה להיפתח על רקע העליות שנרשמו אמש בסגירה בניו יורק ומגמה מעורבת בבורסות העולם: החוזים העתידיים בוול סטריט מצביעים לפי שעה על יציבות בפתיחה, הבורסות באירופה ננעלו אתמול בירידות של רוב המדדים המרכזיים, והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה מעורבת עם נטייה לעליות. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול במגמה מעורבת; מדד ת"א 35 עלה 0.17%, מדד הנפט והגז ירד 3.36%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף וכן בפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית לייבפרסון בפער חיובי של 3.63%, מניית אורמת טכנו בפער חיובי של 0.73%, מניית טאואר בפער שלילי של 1.45% ומניית אלביט מערכות בפער שלילי של 0.32%.

אמש לאחר סיום המסחר בתל אביב, דיווחה הלמן אלדובי כי דירקטוריון החברה מינה וועדה לבחינת הצעת הרכישה של אלטשולר שחם, ולבחינת הצעת רכישה נוספת מצד גוף פיננסי זר, לרכישת 51% - 100% ממניות החברה, לפי שווי חברה של 230 – 304 מיליון ₪.

מסקירת הראל פיננסים: "המאקרו והגיאוגרפיה פחות רלוונטיים לביצועי המניות, תקופת הקורונה לימדה שהסוגייה המשפיעה ביותר היא בחירת הסקטורים. מניות הטכנולוגיה הגדולות שהובילו את העליות במניות בחודשים האחרונים, יפרסמו דו"חות במהלך רביעי וחמישי וכל איתות מהן עשוי להיות בעל השפעה מרכזית".

הממונה על התחרות אישרה לפנינסולה לרכוש את פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד. הרשות עמדה על כך שבנק מזרחי ובנק אגוד לא יוכלו להוציא לפועל את עסקת המיזוג מבלי להעביר את פעילות האשראי ליהלומים ומבלי שפנינסולה תהיה שחקן עצמאי בתחום זה.

יו”ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי על תמלוגי כיל: "5 שנים אחרי ששינסקי ולמדינה לא שולם שקל אחד. הוועדה ממליצה לרשות המסים להוציא לכיל שומה בדחיפות. סמנכ"ל הכספים של כיל, קובי אלטמן: "החברה שילמה 300 מיליון שקל בשנה האחרונה ו - 400 מיליון שקל בעשור האחרון".

מיקרומדיק: נקסטייג’ חתמה על הסכם עקרונות עם טמפו. השתיים יקימו חברה משותפת שתוחזק באופן שווה על ידי החברות ותעסוק בייצור מוצרים מבוססי קנאביס לתעשיית המזון והמשקאות ובמסחורם.

התכווצות משמעותית בפעילות המגזר העסקי ברבעון השני של 2020. שיעור החברות שדיווחו על ירידה בפעילות עלה ומאזן הנטו ירד לרמה הנמוכה ביותר בעשרים השנים האחרונות. בענפי התעשייה והשירותים צופים כי ברבעון הבא הפעילות תמשיך להתכווץ.

עמותת ’צלול’ למועצת הנפט: ”אין לאשר את פעילותה של שברון בישראל. שברון היא חברה לא אמינה, לא מוסרית, שחמקה ממחויבויות משפטיות ואסור לאפשר את הכנסתה לשוק האנרגיה הישראלי עד שתוכיח אחרת".

דלק קידוחים יוצאת להנפקה של עד 2.25 מיליארד דולר. לצורך מתווה המימון הקימה השותפות חברה ייעודית בשם לוויתן בונד. על פי המתווה תבצע החברה הייעודית את הנפקת האג"ח ותעמיד את תמורת ההנפקה כהלוואה לשותפות.

הסתיים סכסוך העבודה בבורסה והעובדים יקבלו מענק של שלוש משכורות. אחרי שהשביתו את המסחר בבורסה, חתמו נציגי ההסתדרות, ההנהלה וועד עובדי החברה על הסכם קיבוצי. לבקשת הוועד, ישולמו המענקים לשנים 2017 ו-2018.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה