המסחר בבורסת ת”א ננעל במגמה מעורבת

מדד ת"א 35 עלה בכ – 0.17% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.21%. מדד הנפט והגז בלט כשירד 3.36%

מערכת ספונסר 27/07/2020 18:00

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום במגמה מעורבת על רקע החשש מהסלמה בטחונית בצפון. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 0.17% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 0.21%. מדד ת"א SME60 ירד כ – 0.36%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 3.36%. מדד התקשורת וטכנולוגיות המידע עלה 1.32%. מדד הבנקים ירד 0.56%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות נייס ומזרחי טפחות, בעלייה. מניות לאומי, פועלים, דיסקונט, טבע, דלק קידוחים יהש ואיי.סי.אל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אופקו הלת’ שזינקה כ – 5.38%, ואחריה מניות מטריקס, הראל השקעות, מגדל ביטוח, פרטנר,כלל עסקי ביטוח, אודיוקודס והפניקס.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית דור אלון שירדה כ – 6.97%, ואחריה ירדו מניות דלק קידוחים יהש, קבוצת דלק, אפי נכסים, רציו יהש, באטמ, בזן וביג.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.58 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות ובאירופה ירידות של רוב השערים המרכזיים.

הראל פיננסים: "המאקרו והגיאוגרפיה פחות רלוונטיים לביצועי המניות, תקופת הקורונה לימדה שהסוגייה המשפיעה ביותר היא בחירת הסקטורים. מניות הטכנולוגיה הגדולות שהובילו את העליות במניות בחודשים האחרונים, יפרסמו דו"חות במהלך רביעי וחמישי וכל איתות מהן עשוי להיות בעל השפעה מרכזית".

הממונה על התחרות אישרה לפנינסולה לרכוש את פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד. הרשות עמדה על כך שבנק מזרחי ובנק אגוד לא יוכלו להוציא לפועל את עסקת המיזוג מבלי להעביר את פעילות האשראי ליהלומים ומבלי שפנינסולה תהיה שחקן עצמאי בתחום זה.

יו”ר ועדת הכלכלה יעקב מרגי על תמלוגי כיל: "5 שנים אחרי ששינסקי ולמדינה לא שולם שקל אחד. הוועדה ממליצה לרשות המסים להוציא לכיל שומה בדחיפות. סמנכ"ל הכספים של כיל, קובי אלטמן: "החברה שילמה 300 מיליון שקל בשנה האחרונה ו - 400 מיליון שקל בעשור האחרון".

מיקרומדיק: נקסטייג’ חתמה על הסכם עקרונות עם טמפו. השתיים יקימו חברה משותפת שתוחזק באופן שווה על ידי החברות ותעסוק בייצור מוצרים מבוססי קנאביס לתעשיית המזון והמשקאות ובמסחורם.

התכווצות משמעותית בפעילות המגזר העסקי ברבעון השני של 2020. שיעור החברות שדיווחו על ירידה בפעילות עלה ומאזן הנטו ירד לרמה הנמוכה ביותר בעשרים השנים האחרונות. בענפי התעשייה והשירותים צופים כי ברבעון הבא הפעילות תמשיך להתכווץ.

עמותת ’צלול’ למועצת הנפט: ”אין לאשר את פעילותה של שברון בישראל. שברון היא חברה לא אמינה, לא מוסרית, שחמקה ממחויבויות משפטיות ואסור לאפשר את הכנסתה לשוק האנרגיה הישראלי עד שתוכיח אחרת".

דלק קידוחים יוצאת להנפקה של עד 2.25 מיליארד דולר. לצורך מתווה המימון הקימה השותפות חברה ייעודית בשם לוויתן בונד. על פי המתווה תבצע החברה הייעודית את הנפקת האג"ח ותעמיד את תמורת ההנפקה כהלוואה לשותפות.

הסתיים סכסוך העבודה בבורסה והעובדים יקבלו מענק של שלוש משכורות. אחרי שהשביתו את המסחר בבורסה, חתמו נציגי ההסתדרות, ההנהלה וועד עובדי החברה על הסכם קיבוצי. לבקשת הוועד, ישולמו המענקים לשנים 2017 ו-2018.

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה