מיכל הלפרין

הממונה על התחרות אישרה לפנינסולה לרכוש את פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד

הרשות עמדה על כך שבנק מזרחי ובנק אגוד לא יוכלו להוציא לפועל את עסקת המיזוג מבלי להעביר את פעילות האשראי ליהלומים ומבלי שפנינסולה תהיה שחקן עצמאי בתחום זה

חדשות ספונסר 27/07/2020 12:12

א+א-

בהחלטת הממונה על התחרות מיום 8.1.20 בדבר אישור בתנאים של המיזוג בין בנק מזרחי לבין בנק אגוד, הממונה הורתה על מכירת פעילות האשראי ליהלומים של אחד מהצדדים למיזוג לצד שלישי, שאינו פעיל היום בענף, שיאושר על ידי הממונה מראש.

 

בהמשך להחלטה זו, אישרה הממונה היום את חברת פנינסולה כרוכשת פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד וזאת בכפוף לעמידתה בדרישות התנאים שהטילה הממונה טרם ביצוע המיזוג בין בנק מזרחי לבנק איגוד.

 

לצד זאת, החליטה הממונה לבצע תיקונים מסוימים בתנאי ההחלטה, כך שיתאפשר לבצע את עסקת העברת פעילות האשראי ליהלומים במקביל לתחילת ביצוע עסקת המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד, כפי שסיכמו הצדדים ביניהם.

 

הרשות עמדה על כך שברכישת פעילות האשראי ליהלומים על ידי פנינסולה, יישמר עיקרון ה-Fix it first – כך שבנק מזרחי ובנק אגוד לא יוכלו להוציא לפועל את עסקת המיזוג מבלי להעביר את פעילות האשראי ליהלומים, ומבלי שפנינסולה תהיה שחקן עצמאי בתחום האשראי ליהלומים.

 

עיקרון ה-Fix it first, המחייב את קיום התנאי במלואו טרם ביצוע המיזוג, יושם במספר אישורי מיזוג מותנים אשר ניתנו על ידי הממונה בשנים האחרונות. הניסיון המצטבר של הרשות מלמד כי שימוש במנגנון זה נדרש כדי להבטיח את קיום התנאי במקום בו מוטלת חובת מכירה על הצדדים למיזוג.

 

הממונה על התחרות ציינה: כניסתו של גורם חוץ בנקאי כנותן אשראי המתחרה ראש בראש עם הבנקים היא בשורה לתחרות בתחום הבנקאות ומראה על התפתחות חיובית בשוק. אישורה של פנינסולה כרוכשת נעשה לאחר שהרשות השתכנעה שיש בידה של פנינסולה להעמיד תחרות לבנקים בתחום האשראי ליהלומנים באופן שיתקן את הנזק התחרותי שנוצר כתוצאה מהמיזוג בין בנק מזרחי לבנק איגוד.

  1. מניות בכתבה
  2. פנינסולה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה