איסתא הגיעה להבנות עם מחזיק המיעוט במלון פאבליקה

החברה מוכרת 16% מהחזקותיה בנכס תמורת 35.5 ש"ח המשקפים שווי של 213 מיליון ש"ח; אחרי המכירה תחזיק איסתא ב-50% מהמלון

חדשות ספונסר 22/07/2020 10:42

א+א-

חברת איסתא מדווחת היום כי הגיעה להבנות עם מחזיק זכויות המיעוט במלון פאבליקה שבהרצליה, ראובן אלה, לפיהן תמכור לו החברה 16.66% ממניות פאבליקה, כך שלאחר השלמת המכירה יחזיק כל אחד מהצדדים במחצית מהמניות.

 

תמורת המניות ישולמו 35.5 מיליון ש"ח, המשקפים שווי של 213 מיליון ש"ח ל-100% ממניות פאבליקה. במועד החתימה ישולם סכום של 1.25 מיליון ש"ח מתוך התמורה, והיתרה תשולם במועד קבלת אישור הבנק הנדרש לצורך מכירת המניות.

 

בנוסף סוכם להעניק למחזיק המיעוט אופציה לרכישת יתרת החזקות החברה במניות פאבליקה אשר תהיה ניתנת למימוש עד 30.9.2022. עוד הוסכם כי במידה וההכנסות של איסתא ממלון פאבליקה בתקופה שבין יולי השנה ועד יוני 2023 יהיו נמוכות מסכום מוסכם שנקבע בין הצדדים, מחזיק המיעוט יהיה זכאי לסכום השווה ל-16.6% מההפרש בין ההכנסות בפועל לסכום המדובר.

 

במידה ויאושרו זכויות בניה נוספות בקרקע עליה בנוי המלון, החברה תהיה זכאית לתמורה כספית בשווי 1/12 מההפרש שבין שווי זכויות הבניה הנוספות להיטל ההשבחה ו-1/4 מההפרש אם תמומש האופציה לפני אישור זכויות הבניה הנוספות.

 

כזכור, בדצמבר 2019 דיווחה איסתא על מזכר הבנות למכירת החזקותיה במלון לקנדה ישראל בתמורה ל-142 מיליון ש"ח אולם כחודש לאחר חתימת ההסכם הודיע בעל מניות המיעוט במלון ראובן אלה כי הוא מממש את זכות הסירוב שניתנה לו ואינו מאשר את העסקה. בעקבות זאת בוטל ההסכם בין איסתא לברק רוזן ואסי טוכמאייר.

 

מלון פאבליקה הוא מלון עסקים בן 160 חדרים הממוקם באזור ההייטק של הרצליה ובמרחק הליכה מאזורי הבילוי בעיר ביניהם: מרינה הרצליה, חוף אכדיה וקניון שבעת הכוכבים. המלון כולל חלל עבודה משותף, חדרי ישיבות, אולם כנסים ואירועים, מרפסת פטיו, לובי בר, בריכת שחייה על הגג ומועדון כושר.

 

 

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה