אלרון: Bioventus משקיעה 15 מיליון דולר בקרטיהיל ומקבלת אופציה לרכישתה

העסקה נעשתה לפי שווי של 180 מיליון דולר לפני הכסף; התמורה הצפויה לאלרון באם תושלם מכירת קרטיהיל היא 90-129 מיליון דולר המהווה מכפיל של 5-7 על השקעתה בחברה

חדשות ספונסר 16/07/2020 11:25

א+א- 1

חברת אלרון מדווחת היום כי קרטיהיל, המפתחת שתל לטיפול בפגיעות סחוס ועצם במפרקים נושאי משקל, ובעלי מניות שלה חתמו על הסכמי השקעה ואופציה למכירה של קרטיהיל ל -Bioventus שהינה בעלת מניות בקרטיהיל.

 

ההסכמים כוללים השקעה ע"י Bioventus בקרטיהיל בסך של 15-20 מיליון דולר לפי שווי של 180 מיליון דולר לפני הכסף. סכום של 15 מיליון דולר הושקע מיידית. בנוסף, ל- Bioventus אופציית רכש (CALL) בלעדית לרכישת החברה, הניתנת למימוש החל ממועד ההשקעה ולקרטיהיל אופציית מכר (PUT) למכירתה ל- Bioventus, שתהיה ניתנת למימוש לאחר השגת אישור ה- FDA עבור מכשיר ה-Agili-C של החברה.

 

חלקה הצפוי של אלרון ממכירת קרטיהיל יסתכם בכ- 126-129 מיליון דולר, המורכב מ-90-92 מיליון דולר שישולמו במועד השלמת הרכישה, ו-36-37 מיליון דולר שישולמו במועד בו מכירות ה- Agili-C והכנסות אחרות הנובעות ממסחור טכנולוגיות אחרות של קרטיהיל יניבו הכנסות של לפחות 100 מיליון דולר במהלך תקופה של 12 חודשים רצופים. תמורה פוטנציאלית זו מהווה מכפיל של 5-7 על השקעתה של אלרון בקרטיהיל.

 

קרטיהיל צופה לסיים את תקופת המעקב בניסוי הקליני הפיבוטלי של מכשיר ה-Agili-C באוקטובר 2021, ולפרסם את תוצאות הניסוי הסופיות עד סוף שנת 2021. בסמוך לאחר מכן וככל שתוצאות הניסוי יראו הצלחה, צפויה קרטיהיל להגיש ל-FDA בקשה לאישור שיווק המוצר בארה"ב. קבלת אישור השיווק מה-FDA באם יתקבל, הינו הליך אשר צפוי להיארך כשנה.

 

ירון אלעד, מנכ"ל אלרון ציין היום: "קרטיהיל מקבלת היום את ההכרה בערכה כפי שבאה לידי ביטוי בהסכמי ההשקעה והאופציה למכירתה ל Bioventus, חברת אורתוביולוגיה גלובלית מובילה. אנו סבורים כי קרטיהיל מביאה חדשנות פורצת דרך לשוק משמעותי של שתלים לרגנרציה של סחוס ועצם כפי שבאה לידי ביטוי בתוצאות הקליניות שהשיגה בסדרה של ניסויים קליניים שבצעה בעבר באירופה. Bioventus הצטרפה כמשקיעה אסטרטגית בקרטיהיל עוד ב-2018 והיא מספקת לאלרון ולבעלי מניותיה הבעת אמון משמעותית בטכנולוגיה של קרטיהיל בתחום האורתוביולוגיה."

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    ווא חדשות מצוינות מאוד

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    hagay777 16/07/2020 11:33