לאומי פרטנרס על מליסרון: התאוששות בטווח הארוך מאוד

מחיר היעד עולה ל-158 שקלים למניה, מחיר המשקף אפסייד של 19% ביחס למחיר השוק של המניה

חדשות ספונסר 15/07/2020 14:49

א+א-

ברי גנדנשטיין, אנליסט בכיר בלאומי פרטנרס, סוקר את מניית מליסרון, מותיר את ההמלצה למניה על "תשואת יתר", תוך שמעלה את מחיר היעד ל-158 שקלים למניה, מחיר המשקף אפסייד של 19% ביחס למחיר השוק של המניה.

 

מליסרון הינה אחת משתי קבוצות הקניונים הגדולות בישראל, המחזיקה בפורטפוליו משמעותי של נכסים מסחריים המאופיינים בשיעורי תפוסה גבוהים מאוד וכן מספר נכסי משרדים ופרויקטים בפיתוח.

 

אנו מעריכים כי המיתון הכלכלי הצפוי יביא לירידה בפדיונות ורווחיות השוכרים בתחום המסחר, ולירידה בתפוסות ושכ"ד בתחום המשרדים, אומר גנדנשטיין. תרחיש הבסיס שלנו מבוסס על תרחיש ביניים בין מיתון 2001-2003 ל-2008, כאשר בתחום המסחר איננו צופים בטווח התחזית חזרה לרמות השכירות שלפני המשבר כיוון שהענף כבר לפני כן הושפע לרעה מהמסחר המקוון והרכישות בחו"ל (שאנו מעריכים שיחזרו בתקופת התחזית). לאור זאת, אנו צופים ירידה ב-NOI בשני הסקטורים עם התאוששות חלקית/כמעט מלאה בטווח הארוך מאוד.

 

החברה פעלה להורדת רמת המינוף והריבית על החוב בשנים האחרונות לאחר רכישת בריטיש ישראל, וכיום היא מציגה מינוף גבוה מעט ביחס לממוצע חברות הנדל"ן המניב בישראל. עם תחילת משבר הקורונה החברה דאגה להגדיל את נזילותה ונכון למאי מציגה יתרות נזילות ומסגרות מאושרות בהיקף של כ- 2.3 מיליארד ₪, מול פירעונות חוב בהיקף של 1.4 מיליארד ₪ עד סוף השנה. אגרות החוב של החברה נסחרות במרווחים שבין 1.4% ל- 3% (בהתאם לשיעבודים) ומאפשרות מיחזור של החוב. 

 

"בתרחיש הבסיס שלנו השווי הכלכלי גבוה ממחיר השוק, כך שלהערכתנו קיימת תגובת יתר של השוק לחדשות השליליות בטווח הקצר. מניתוח שעשינו מדובר בתגובת יתר המאפיינת את כל תחום מניות הנדל"ן המניב ואינה ייחודית למליסרון, שתגובת מנייתה אינה שונה להערכתנו משאר הסקטור, על פי התחשבות בפרמטרים הספציפיים של החברה."

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה