שיכון ובינוי זכתה במכרז להקמת קריית המודיעין בדרום

עלות הפרויקט מוערכת בכ-3 מיליארד שקלים; החברה תתכנן, תקים ותממן את פעולת הבניה שתושלם עד לשנת 2026, ובהמשך תתפעל ותתחזק את קריית המודיעין במשך 26 שנים

חדשות ספונסר 13/07/2020 11:54

א+א-

מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון הודיע היום כי הזוכה במכרז קריית המודיעין בליקית שבנגב היא חברת שיכון ובינוי.

 

ממשלת ישראל קיבלה לפני מספר שנים החלטה על העברת יחידות צה"ל מהמרכז לנגב, כחלק מתכנית לאומית אסטרטגית לחיזוק ולפיתוח הנגב. ההחלטה מתייחסת למעבר בח"א 27 לנבטים, מעבר בסיסי הדרכה לצומת הנגב, מעבר יחידות אגף התקשוב לב"ש ומעבר יחידות מודיעין למרחב שוקת.

 

השלב הגדול ביותר בהיקפו וכתוצאה מכך גם המורכב ביותר במהלך המעבר דרומה, הוא הקמתה של קריית המודיעין ממערב לצומת שוקת, מפני שמשמעות העברת בסיסי המודיעין לנגב היא שינוע של אלפי חיילים שירוכזו בקריה אחת. במינהל המעבר דרומה של משרד הביטחון העריכו כי המהלך יביא לקפיצת מדרגה בתשתיות החיל וישפר את רציפות התפקוד ויכולותיו. כמו כן, המעבר לדרום יפנה שטח של 236 דונם באזורי הביקוש הגבוהים בליבו של גוש דן.

 

המכרז למימון תכנון הקמה ותפעול של קריית המודיעין התפרסם ביוני 2018, והיה צפוי להימשך כ-20 חודשים כאשר בסופו תיבחר הקבוצה הזוכה שתקים ותתפעל את הקריה. בשבוע שעבר, כאשר העיכוב בבחירת הזוכה עמד על חמישה חודשים, הורה שר הביטחון בני גנץ לכנס את ועדת המכרזים של משרד הביטחון ולהודיע על הזוכה במכרז.

 

לשלב הסופי של המכרז הגיעו שלוש חברות – אלקטרה-מנרב, שפיר ושיכון בינוי. הקריה המתוכננת תשתרע על שטח של כ​- 2,500 דונם, בסמוך לפארק התעשייה עומר ותכלול מבנים בהיקף של ב- 330,000 מ"ר.

 

הבסיס יאוכלס על ידי כ- 12,000 חיילי וקציני אמ"ן, והמעבר אליו יפנה שטח של 236 דונם באזורי הביקוש הגבוהים בליבו של גוש דן. הקמתו והפעלתו של הפרויקט תהיה ברובה בשיטת (PFI (Private Public Initiative.

 

עלות הפרויקט מוערכת בכ-3 מיליארד שקלים, כאשר שיכון ובינוי תתכנן, תקים ותממן את פעולת הבניה הצפויה להיות מושלמת עד לשנת 2026, ובהמשך תתפעל ותתחזק את קריית המודיעין במשך 26 שנים. שלב הסגירה הפיננסית והתכנון צפוי להסתיים עד סוף 2021.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה