לאומי פרטנרס על רמי לוי: ימשיך ליהנות מהתגברות הצריכה בחודשים הקרובים

ברבעון הראשון שהושפע מאגירת מזון ע"י הציבור, רשמה החברה גידול של כ-17% במכירות; מחיר היעד נקבע על 189.3 ש"ח למניה

חדשות ספונסר 13/07/2020 10:00

א+א-

מעיין בק-מרום, אנליסטית בכירה בלאומי פרטנרס, מפרסמת הבוקר סקירה על מניית רמי לוי בהמלצת "תשואת שוק", תוך שהיא קובעת את מחיר היעד על 189.3 שקלים למניה.

 

בק-מרום מציינת כי "רמי לוי, כמו כל שאר קמעונאיות המזון, נהנית מהתגברות הצריכה ברשתות הפרטיות החל מפרוץ מגיפת נגיף הקורונה ואנו צופים כי היא תמשיך ליהנות ממגמה זו בחודשים הקרובים לאור העלייה בנתוני התחלואה.

 

ברבעון הראשון של השנה שהושפע מאגירת המזון ע"י הציבור בחודש מרץ, רשמה החברה גידול של כ-17% במכירות. אך גם לאחר מכן בחודשים מאי-יוני רשם שוק מוצרי הצריכה כולו גידול של למעלה מ-4% לאור מגמות של מיעוט אכילה במסעדות ומיעוט חופשות ובעוד שהציבור הישראלי מנוע מנסיעות לחו"ל.

 

בעקבות הנתונים החיובים ברבעון הראשון ראינו שיפור חד בשיעור הרווח הגולמי שעמד על כ-23.7% מהמכירות לעומת 22.5% ברבעון המקביל אשתקד.

 

לעומת זאת, שיעור הרווח התפעולי מסך המכירות כמעט ולא השתפר ועמד על 3.24% לעומת 3.18% בשנת 2019 כולה וזאת עקב גידול בשיעור ההוצאות התפעוליות שהציגה החברה ברבעון זה, כמו גם בשני הרבעונים הקודמים לו.

 

החברה מציינת כי הגידול נובע עקב הוצאות שכר מוגברות שנדרשו נוכח גיוס עובדים במשבר הקורונה וכן עקב מעבר מטה החברה במודיעין, אולם היא תצטרך להוכיח ברבעונים הבאים כי היא מסוגלת להקטין חזרה את רמת ההוצאות. אנו צופים כי שיעור ההוצאות התפעוליות ייקטן לקראת סוף שנת 2020 – תחילת שנת 2021.

 

לחברה מאזן חזק והיא מתנהלת ללא חוב פיננסי, כאשר יתרת הנכסים הפיננסים נטו שלה עומדת על כ-700 מ’ ₪ נכון ליום 31.3.2020.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה