בזק קיבלה אישור להשיק קצב גלישה של עד 200 מגה

בעקבות אישור שר התקשורת ,הקצב החדש יושק בקרוב בלמעלה מ-200 ישובים במרכז ובפריפריה; בבזק מקווים כי זהו צעד ראשון לקראת השקת פרויקט הסיבים האופטיים

חדשות ספונסר 12/07/2020 14:41

א+א-

חברת בזק מדווחת היום כי התקבל בחברה אישור משרד התקשורת לשימוש בטכנולוגיה B35 בעקבותיו תשיק בקרוב קצב גלישה חדש של עד 200 מגה. לבזק יכולת לספק קצב גלישה זה, בתוך זמן קצר למאות אלפי משתמשים ברחבי הארץ.

 

הקצב החדש יושק בקרוב בישובים רבים במרכז ובפריפריה. לאחר שתושלם פרישת התשתית יסופק השירות בלמעלה מ- 200 ישובים החל ממגד’ל שמס והעיירה שלומי שבצפון הארץ, ועד לישובי עוטף עזה והעיר אילת בדרומה של המדינה.

 

בשנתיים האחרונות השקיעה בזק עשרות מיליוני שקלים בשדרוג הרשת הקיימת שלה, זאת במטרה לאפשר אספקה של קצבי גלישה גבוהים המכפילים את הקצב שסופק עד היום ללקוחות. השקעה זאת נעשית בנוסף ובמקביל להשקעות שבוצעו בפריסת תשתית סיבים אופטיים באזורים רבים במדינה, תשתית לה כיום פוטנציאל חיבור של עד לכ- 1.5 מיליון משקי בית בישראל.

 

דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, "משבר הקורונה יצר מציאות חדשה בשוק העבודה והלימודים, אשר קרוב לוודאי תמשיך ללוות אותנו גם לאחר שהמגפה תחלוף. מציאות זו מחדדת את נחיצותה של תשתית אינטרנט איכותית ויציבה המסוגלת לספק מהירויות גלישה גבוהות.

 

בעקבות אישור משרד התקשורת, בזק תכפיל את קצב הגלישה על גבי הרשת הקיימת עבור מאות אלפי משתמשים. אנו מקווים שמשרד התקשורת ישלים את ההסדרה הנדרשת לשם השקת פרויקט הסיבים האופטיים של החברה בהקדם האפשרי, ובכך, במקביל להשקת הקצב החדש נוכל בקרוב לצאת לדרך בפרויקט בעל חשיבות לאומית זה".

 

בבזק מציינים כי בשלב זה, בין היתר בשל היקף הפרישה החלקי המתוכנן, השקת הקצב החדש אינה צפויה להשפיע מהותית על הכנסות החברה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה