רובוגרופ תפתח פתרונות הדרכה ובינה מלאכותית במימון רשות החדשנות

המערכת שתפותח תדמה סביבת ייצור חכמה הכוללת רובוטים, בקרים, חיישנים ותשתית תקשורת

חדשות ספונסר 12/07/2020 11:12

א+א- 2

חברת רובוגרופ, העוסקת בתחום המחקר והפיתוח של מוצרי הדרכה וחינוך מתקדמים וביצירת זירות פלטפורמות למידה מרחוק, מדווחת כי תרחיב את פעילותה בתחום הפתרונות המתקדמים להכשרה והדרכת מהנדסים לחברות תעשייתיות באמצעות פיתוח פתרונות הדרכה של Industry 4.0 ובינה מלאכותית (AI) בסיוע מענק מרשות החדשות.

 

בכך תבסס רובוגרופ את יכולותיה בשילוב מוצרי לימוד מרחוק עם מוצרים ממשיים לתרגול מעשי (Blended Learning), תחום בו לרובוגרופ הסכמים אסטרטגיים עם מובילים בתחום התעשייה כגון החברות יסקאוה (Yaskawa) וסימנס (Siemens).

 

רובוגרופ קיבלה הודעה לפיה אושרה השתתפות המדען הראשי בהוצאות תכנית פיתוח של החטיבה המקצועית של החברה המיועדת להנגשת פתרונות הדרכה חדשניים בתקציב של עד כ- 3.2 מיליון שקל, ובשיעור השתתפות של 50% לתקופת ביצוע מיידית של 12 חודשים.

 

תכנית הפיתוח, כפי שהוצגה לרשות החדשנות, כוללת שדרוג של מערכת ה- CIM (Computer Integrated Manufacturing) של החברה למערכת בסטנדרטים של Industry 4.0. המערכת שתפותח תדמה סביבת ייצור חכמה בסביבת תעשייה 4.0 ו-AI הכוללת בין היתר רובוטים, בקרים, רשת חיישנים ותשתית תקשורת. שיתוף הנתונים דרך סביבת ענן יאפשר ייצור גמיש, תהליכים אוטומטיים, ניתוח של big data, תחזוקה חזויה (predictive maintenance) והשתת כלי AI מגוונים.

 

תוכנית הפיתוח תאפשר לרובוגרופ להציע את הפתרון ללקוחותיה המסורתיים בתחום החינוך, אם כשדרוג מערכת קיימת או רכישת מערכת חדשה, וכן לפתוח שוק חדש למוצרי החברה ולפנות לחברות תעשייתיות המחפשות פתרון מתקדם להכשרה והדרכת מהנדסים.

 

לרובוגרופ ידע וניסיון בתחומי טכנולוגיות ותוכניות אימונים הנדרשות על ידי מעסיקים, ובכלל זה הכשרה לתעשייה Industry 4.0, אוטומציה, רובוטיקה תעשייתית ומפעל ממוחשב, שווקי יעד פוטנציאליים הנאמדים כבר היום בהיקף של מאות מיליוני דולרים בשנה.

 

יורם דויטש, יו"ר ומנכ"ל רובוגרופ, מסר: "על רקע המהפכה התעשייתית הרביעית והשינוי המהיר בכניסת טכנולוגיות חדשות לתעשייה אנו מזהים צורך ברור בפתרונות הדרכה תעשייתית חדשים למערכות CIM וניהול מפעל ממוחשב ללא מגע יד אדם.

 

לרובוגרופ כל הידע והניסיון הנדרש כדי לפתח דור חדש של פתרונות מלאים המשלבים מגוון טכנולוגיות החל משלב התכנון ועד לייצור מלא עבור תוכניות הסמכה לתעשייה 4.0. אנו צופים כי תחום זה ישמש מנוע צמיחה נוסף לרובוגרופ בשנים הקרובות".

 

חדשות ספונסר

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  רובוגרופ

  כתבה חיובית חברה מצוינת שווה קניה היום תעלה בעשרות אחוזים וב14.7 מציגה בשיתוף עם אמזון...

  איתי 12/07/2020 11:25

 2. 2
  רובוגרופ

  כתבה חיובית חברה מצוינת שווה קניה היום תעלה בעשרות אחוזים וב14.7 מציגה בשיתוף עם אמזון...

  איתי 12/07/2020 11:25