גילת מחזירה מלחמה: תובעת מקומטק פיצוי של מאות מיליוני דולרים אם לא יושלם המיזוג

החברה מתכוונת להגיש תובענה שכנגד על מנת לאכוף את הסכם המיזוג או פיצוי כספי עצום בעקבות הגשת תובענה מתוקנת של חברת Comtech

חדשות ספונסר 12/07/2020 09:49

א+א- 10

חברת גילת רשתות לוויין הדואלית מודיעה היום בהמשך להודעתה מיום 8 ביולי 2020, כי תובענה מתוקנת הוגשה על ידי חברת Comtech Telecommunications Corp. וחברת הבת שלה, Convoy Ltd., נגד גילת בבית המשפט הכלכלי של מדינת דלאוור.

 

בתובענה המתוקנת מבקשת Comtech פסק דין הצהרתי נוסף לפיו גילת סבלה מ - "השפעה שלילית מהותית" כהגדרתה בהסכם המיזוג, כתוצאה ממגפת ה- Covid-19 וכתוצאה מכך, Comtech אינה נדרשת להשלים את המיזוג מכיוון שמספר תנאים להשלמת העסקה כפי שנקבעו בהסכם המיזוג לא יכולים להתקיים.

 

גילת דוחה בתוקף את כל הטענות הללו וסבורה כי לא התרחשה כל "השפעה שלילית מהותית" על פי הסכם המיזוג וכי התובענה של Comtech אינה אלא ניסיון להימנע מהתחייבותה החוזית הברורה לרכוש את גילת, וזאת בשל ביצועיה המידרדרים במהירות של Comtech עצמה.

 

ההפרות המכוונות החוזרות ונשנות של Comtech גרמו וממשיכות לגרום לנזקים כספיים משמעותיים לגילת ולבעלי מניותיה, וצפויים להסתכם במאות מיליוני דולרים אם המיזוג לא יושלם.

 

בעוד גילת לא התערבה ולא נקטה בפעולה כלשהי בכדי להתערב בבקשתה התלויה ועומדת של Comtech בפני הרשות הרוסית למניעת מונופול ("FAS") ולא הפרה את הסכם המיזוג בכל דרך שהיא, גילת סבורה כי Comtech הפרה במכוון את התחייבויותיה על פי הסכם המיזוג, בכך שניסתה להבטיח כי אישור ה- FAS לא יתקבל במועד וכך Comtech לא תידרש להשלים את המיזוג.

 

גילת מתכוונת להגן באופן נחרץ על עמדתה בקשר לנושאים שהועלו על ידי Comtech ולכל הנושאים הקשורים לכך.

 

כמו כן, בכוונתה של גילת להגיש תובענה שכנגד בה יבוקש, בין היתר, סעד הצהרתי שיקבע כי Comtech אינה רשאית לסיים את הסכם המיזוג וכי באם לא תושלם עסקת המיזוג, על Comtech יהיה לשלם לגילת, עבור גילת עצמה ועבור בעלי המניות ובעלי האופציות של גילת, פיצוי כספי.

 

לטענת החברה, על פי תנאי החוזה, הפיצוי אינו מוגבל בתקרה ויפצה בגין כל הנזקים שייגרמו לגילת, לבעלי מניותיה ולבעלי האופציות שלה כתוצאה מההפרה המכוונת של הסכם המיזוג על ידי Comtech. הפיצוי יגיעבמסגרת התובענה, לסכום מבוקש של מאות מיליוני דולרים.

10 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מים צוננים על גילת...

  בואו נניח שגילת צודקים ואני בספק אבל נניח שאכן קומטק נסוגים מההסכם בלי סיבה מצדקת. מה זה אומר בעצם? אולי ההסכם כבר לא שווה לקומטק? אולי קומטק מנסים לשפר עמדות פה ולהגיע להסכם טוב יותר? מה שלא תהיה התשובה זה לא מריח לא טוב מבחינת גילת והמניה שלה. אם ההסכם היה טוב לקומטק הרי שהם היו מקיימים אותו כפי שהוא. חוסר האמון שלהם בגילת הוא הבעיה העיקרית פה. אנחנו כמשקיעים מחפשים להתלות בסיבה חיובית כלשהיא כי הרי מה הטעם בלהיות שלילי כשאתה מושקע בשוק ההון. אבל נא להשאר עם רגליים על הקרקע. להיזהר מסיכונים מיותרים בזמנים כאלה. לא ממליץ על שום מהלך כמובן. בהצלחה לכולם.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יעקב100 12/07/2020 18:40

 2. 2
  זה לא אותה חברה

  גילת טלקום היא חברת בת של סאטקום מערכות. גילת לווינים היא חברה ציבורית דואלית, שנשלטה עד העסקה ע"י מבטח שמיר.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shaul_yahalom 12/07/2020 11:08

 3. 3
  לא רק ידידי,כנס ללינק

  גילת טלקום הביאה לאפריקה "רשת היברידית" פורסם בתאריך אפריל 27, 2020 ע"י yochais לפני מספר חודשים דיווחה חברת גילת טלקום (שבבעלות סאטקום מערכות) על פרויקט פיילוט בקונגו, שבמסגרתו עשתה שימוש ראשון בפלטפורמת SD-WAN לניהול חכם של רשתות תקשורת היברידיות, המשלבות גם סיבים אופטיים וגם תקשורת לוויינית. כעת מדווחת החברה על התקנת המערכת אצל ספקית אינטרנט בניז'ר, שרק אחוז קטן מתושביה נהנה מגישה לאינטרנט. הפלטפורמה נועדה לתת מענה לאזורים שבהם תשתית הסיבים האופטיים לקויה או חלקית, ולכן יש צורך בהסתמכות משמעותית גם על תקשורת לוויינית. פלטפורמת SD-WAN של גילת טלקום משלבת את כל היכולות של התשתיות השונות, ומייצרת באמצעותן רשת היברידית וירטואלית מלאה, שניתן לנהל אותוה בצורה דינמית.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/07/2020 11:01

 4. 4
  פתאום יש קשר!

  העיקר לכתוב מייד בלי לקשר, תשובה מהירה=נכון!! קבל, הן מתחרות חזק על אפריקה........אז לא לצחוק עליי,או לנסות להדביק לי כל מני דברים. עובדות....................קבל, גילת טלקום הביאה לאפריקה "רשת היברידית" פורסם בתאריך אפריל 27, 2020 ע"י yochais לפני מספר חודשים דיווחה חברת גילת טלקום (שבבעלות סאטקום מערכות) על פרויקט פיילוט בקונגו, שבמסגרתו עשתה שימוש ראשון בפלטפורמת SD-WAN לניהול חכם של רשתות תקשורת היברידיות, המשלבות גם סיבים אופטיים וגם תקשורת לוויינית. כעת מדווחת החברה על התקנת המערכת אצל ספקית אינטרנט בניז'ר, שרק אחוז קטן מתושביה נהנה מגישה לאינטרנט. הפלטפורמה נועדה לתת מענה לאזורים שבהם תשתית הסיבים האופטיים לקויה או חלקית, ולכן יש צורך בהסתמכות משמעותית גם על תקשורת לוויינית. פלטפורמת SD-WAN של גילת טלקום משלבת את כל היכולות של התשתיות השונות, ומייצרת באמצעותן רשת היברידית וירטואלית מלאה, שניתן לנהל אותוה בצורה דינמית.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/07/2020 11:00

 5. 5
  מבטח שמיר, לא חלל

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shaul_yahalom 12/07/2020 10:35

 6. 6
  הקשר פשוט, הוא מחזיק בחלל

  ורוצה לעורר דיון שלא קשור למציאות כדי שהמניה אולי תניע מעלה.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  דובי 12/07/2020 10:16

 7. 7
 8. 8
  שירות לווין-גילת \חלל מתחרות-סוג של|49|

  לא?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/07/2020 10:08

 9. 9
  מה הקשר לחלל?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  yair3 12/07/2020 10:06

 10. 10
  האם זה ישפיע על חלל? הכישלון המיזוג

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  RedHead69 12/07/2020 10:05