וואן טכנולוגיות רוכשת את השליטה ביוביטק לפי שווי של כ-20 מיליון שקל

יוביטק עוסקת בתחום שירותי מיחשוב ענן; מחזור ההכנסות של החברה, לתקופה של ינואר-אפריל 2020 עמד על כ-41 מיליון שקל והרווח התפעולי הסתכם בכ-2.1 מיליון שקל

חדשות ספונסר 12/07/2020 09:34

א+א- 1

חברת ה-IT, וואן טכנולוגיות, מדווחת כי חתמה על הסכם לרכישת 70% מההון המונפק והנפרע של חברת יוביטק, תמורת סך של כ-14 מיליון שקל, וזאת לפי שווי חברה של כ-20 מיליון שקל.

 

יוביטק עוסקת במכירה, יישום והטמעה של שירותי מיחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט, בדגש על AZURE, M365 ו-Cyber Security, ובין שאר הסמכותיה גם הסמכת AZURE Expert MSP, והחברה הינה אחת מ-70 השותפים העולמיים של מיקרוסופט בדרגת הסמכה זו. יוביטק פועלת בישראל בתחום מחשוב הענן, עם למעלה מ-500 לקוחות, והיא מעסיקה כ-75 עובדים.

 

מחזור ההכנסות של יוביטק, נכון לתקופה של ינואר-אפריל 2020, עמד על כ-41 מיליון שקל והרווח התפעולי הסתכם בכ-2.1 מיליון שקל. את שנת 2019 סיימה יוביטק עם מחזור הכנסות של כ-70 מיליון שקל, ורווח תפעולי של כ-671 אלף שקל.

 

במסגרת ההסכם תמשיך יוביטק לפעול במתכונת עצמאית על בסיס הנהלתה הקיימת, תוך שוואן תפעל לסייע לה להרחבת עסקיה, הן באמצעות מערך השיווק והמכירות הרחב שלה, והן במקורות הון ואשראי זמינים להרחבת פעילותה. כמו כן, סוכם בין הצדדים, כי שני מייסדי יוביטק - צחי אסיף (מנכ"ל החברה) ורונן גבאי (מנהל טכנולוגיות ראשי) – יישארו בתפקידיהם למשך 3 שנים ממועד השלמת העסקה.

 

עדי אייל, מנכ"ל קבוצת וואן טכנולוגיות: "אנו שמחים על השלמת מהלך אסטרטגי, שצפוי להרחיב משמעותית את פעילותנו בתחום מחשוב הענן, ולבסס את מובילותנו בתחום זה. שירותי מחשוב הענן צפויים לצמוח בשנים הקרובות בקצב משמעותי, ואנו נערכים לקחת חלק משמעותי בצמיחה זו.

 

יוביטק נחשבת לשחקנית איכותית ומובילה בתחום, ואף נבחרה אשתקד כשותפה העסקית המצטיינת של מיקרוסופט בישראל. הצטרפותה של יוביטק לקבוצת וואן הינו מהלך שיהווה קפיצת מדרגה לשני הצדדים, ויאפשר לנו להעמיק את סל פתרונות הענן שאנו מספקים ללקוחותינו העסקיים".

 

צחי אסיף ורונן גבאי, מייסדי ומנהלי יוביטק: "אנו שמחים על חבירתנו לקבוצת וואן, המובילה את השוק הישראלי בעולמות מחשוב הענן, ומאמינים כי מהלך זה טומן בחובו פוטנציאל אדיר עבור עתיד שתי החברות, ויתרום להמשך הרחבת הפעילות של השתיים בשנים הקרובות. יוביטק תרחיב את מגוון המוצרים שוואן מציעה ללקוחותיה, ולצד זאת וואן, המרושתת היטב בשוק הישראלי, תפתח בפני יוביטק קהל לקוחות חדש, שיבטיח את האצת הצמיחה של יוביטק בשנים הבאות".

 

וואן טכנולוגיות פרסמה במאי 2020 את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון. הכנסות החברה ברבעון צמחו לכ-431.6 מיליון שקל, והרווח התפעולי עלה לכ-31 מיליון שקל. את שנת 2019 סיימה וואן טכנולוגיות עם הכנסות של כ-1.6 מיליארד שקל ורווח תפעולי של כ-125 מיליון שקל. 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    חייבת לסגור מעל 25,500

    רמה שהיא שברה בשלישי
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    eladiko 12/07/2020 10:34