הדסית: התקיימו התנאים להעברת הפעימה השנייה בגיוס ההון של כאהר מדיקל

הכספים ישמשו לקידום התרופות האימונו-אונקולוגיות של החברה; הפעימה השנייה בהיקף של 7.5 מיליון דולר היא חלק מגיוס של עד 20 מיליון דולר שמבצעת החברה

חדשות ספונסר 09/07/2020 12:49

א+א-

חברת הדסית ביו מדווחת היום כי חברת כאהר מדיקל (המוחזקת על ידי החברה בשיעור של 18%) מסרה לה על התקיימות התנאים המתלים להעברת הפעימה השניה בהיקף של 7.5 מיליון דולר כחלק מגיוס פרטי בסך של עד 20 מיליון דולר שכאהר מבצעת.

 

כזכור, התקשרה כאהר, העוסקת בפיתוח טיפולים למחלת הסרטן, בהסכם רכישת מניות עם מספר משקיעים ביניהם גם הדסית ביו, כנגד הקצאה של מניות בכורה מסדרה ד’ של כאהר. כספי הגיוס מיועדים לפיתוח קליני של המוצר המוביל של כאהר – DSP-107 שמעכב חלבון בקרת מערכת החיסון CD47 לטיפול בגידולים מוצקים, לניסוי קליני שלב 1/2 וקידום פרה קליני של פרויקטים עתידיים נוספים.

 

נכון למועד זה ובמסגרת גיוס ההון השקיעה הדסית בכאהר 750 אלף דולר על פי הסכם להשקעה עתידית. בנוסף לכך החברה העבירה לכאהר סך של 100 אלף דולר מתוך סך כולל של 1.2 מיליון דולר אותם החברה זכאית להעביר כחלק מהפעימה הראשונה במסגרת גיוס ההון.

 

בהקשר זה מבהירה הדסית כי יש לה זכות להשלים את העברת כספי הפעימה הראשונה עד ה-9.9.2020 . לאחר העברת כספי הפעימה הראשונה החברה תהיה רשאית להשקיע בכאהר סכום נוסף בגובה של 1.8 מיליון דולר, המהווה את חלקה בפעימה השניה במסגרת גיוס ההון, וזאת בתוך לא יותר מ-6 חודשים ממועד ההשלמה השני של העסקה.

 

בחודש פברואר השנה הודיעה הדסית על העברת הפעימה הראשונה במסגרת גיוס ההון. בהתאם לעסקה התחייבה הדסית להשקיע סך של 3.75 מיליון דולר כאשר 750 אלף דולר הועברו כאמור במסגרת הסכם ההשקעה העתידית, 1.2 בפעימה השניה ו-1.8 מיליון דולר בפעימה נוספת.

 

עוד סוכם כי החברה תבצע את התשלומים בכפוף לזמינות הכספים הקיימים בידיה שיועברו לה על ידי מכירת חלק מנכסי החברה. בכפוף להעברת מלוא סכום ההשקעה החדשה צפויה החברה להחזיק בכ-22.9% מההון של כאהר.

 

בספטמבר 2019, הודיעה כאהר מדיקל על שיתוף פעולה קליני עם חברת התרופות Roche לצורך הערכת מוצר הדגל של כאהר, DSP107, בשילוב Tecentriq, מעכב חלבון בקרת מערכת החיסון PD-L1 של רוש, בחולים שאינם מגיבים למעכבי חלבוני בקרת מערכת החיסון הקיימים כיום. כאהר מדיקל צפויה להתחיל ניסוי קליני שלב 1/2 במחצית השנייה של 2020 במרכזים מובילים בארה"ב כדי לבחון את DSP107 כמונותרפיה ובשילוב Tecentriq, לאחר הגשת בקשה לתחילת ניסויים קליניים למנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA).

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה