ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בתעשייה האווירית

ההכרזה מגיעה בעקבות החלטת דירקטוריון החברה לפטר מאות עובדים; יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד נפגש היום עם יו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ

חדשות ספונסר 08/07/2020 15:35

א+א-

ההסתדרות הכריזה לפני דקות אחדות על סכסוך עבודה כללי בתעשייה האווירית. זאת, לבקשתו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בעקבות מה שמכנים בהסתדרות "ההחלטה השערורייתית של דירקטוריון החברה לפטר מאות עובדים, בתקופה הקשה הזאת שבה שרוי שוק התעסוקה הישראלי".

 

יו"ר ההסתדרות בר-דוד, נפגש היום עם יו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית יאיר כץ. השניים דנו בהמשך דרכי המאבק, בהחלטה על פיטורי מאות העובדים. 

 

על פי דיווחים בכלי התקשורת השונים בתחילת חודש יולי עולה כי הנהלת החברה מעוניינת לפטר כ-900 עובדים על מנת להתאים את הוצאות החברה לירידה אפשרית בהיקפי פעולתה. הנהלת החברה פרסמה הודעה לבורסה בעקבות הדיווחים בה הודיעה כי דירקטוריון החברה הנחה את ההנהלה להכין תוכנית התייעלות לחטיבת התעופה שתתאים את מבנה כח האדם לצמצומים הנחזים בהכנסות החטיבה"

 

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "בלתי נסבל שחברה מצליחה ומרוויחה, נוהגת כך בעובדיה. ההסתדרות לא תיתן לכך יד ותפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה, על מנת להגן על זכויות העובדים. לא נסכים שהנהלות ינצלו את משבר הקורונה, כדי לפטר עובדים".

 

יו"ר מועצת עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ, אמר: "תע"א נכנסה למשבר הקורונה באיתנות פיננסית ורק בשיתוף פעולה בין ארגון העובדים והנהלת החברה נצלח את המשבר. פיטורי עובדים ושליחתם למעגל האבטלה בעת זו, אינם כורח המציאות וארגון העובדים לא ייתן להם יד".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה