ישראל קנדה זכתה במכרז רמ”י במתחם שערי צדק בירושלים

תמורת העסקה מוערכת בכ-512 מיליון ש"ח וכן 25.5 מיליון ש"ח עבור הוצאות פיתוח; על המגרש אמורים לקום מלון במבנה קיים לשימור וכן בתי מגורים, מסחר ומשרדים

חדשות ספונסר 08/07/2020 14:40

א+א- 2

חברת ישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, מדווחת היום על זכייתה של חברת בת בבעלותה המלאה של החברה במכרז שניהלה רשות מקרקעי ישראל, לרכישת זכויות חכירה במגרש ששטחו כ-17 דונם הנמצא במתחם שערי צדק בירושלים.

 

על המגרש אמורים לקום מלון במבנה קיים לשימור, וכן בתי מגורים, מסחר ומשרדים. תמורת המגרש הנמצא בין הרחובות שמואל ברוך ורחוב יפו תשלם החברה 512 מיליון ש"ח בתוספת מע"מ וכן 25.5 מיליון ש"ח בגין הוצאות פיתוח לרמ"י והמבנה לשימור.

 

על פי תנאי ההסכם עם רמ"י החברה תרכוש זכויות חכירה לתקופה של 98 שנים ועם אופציה להארכת התקופה ל-98 שנים נוספות. כחלק מתנאי המכרז התחייבה ישראל לקנדה לבצע על חשבונה הקמה של מבנה ציבור בשטח כולל של כ-4000 מ"ר לטובת עיריית ירושלים.

 

את התמורה תשלם ישראל קנדה בכמה מועדים. 63 מיליון ש"ח הופקדו כערבות פיקדון במועד ההשתתפות במכרז ותחולט עם אישור הזכייה. יתרת התמורה בסך של 475 מיליון ש"ח תשולם תוך 90 יום ממועד הודעת רמ"י על הזכיה במכרז.

 

ישראל קנדה תממן את הערבות במכרז ממקורותיה העצמיים ואת שאר התמורה תשלם החברה באמצעות אשראי, צירוף משקיעים או גיוס הון לחברה. החרה מתכוונת לקדם תכנית בנין עיר חדשה למתחם באופן שזכיות הבניה הקיימות בנכס יוגדלו והזכויות בתב"ע החדשה תהיינה בהיקף כולל של 1,200% בניה ובסה"כ כ-150 אלף מ"ר לבניית מגדלי מגורים, משרדים, מלונאות ומסחר.

 

כמו כן החברה בוחנת אפשרות לפעול לשיווק המקרקעין כיחידות קרקע במצבן הנוכחי, או בדרך של בניית יחידות מובנות ומכירתן כיזם או ארגון קבוצת רכישה. בנוסף החברה בוחנת אפשרות להשאיר בבעלות חלקים מהמתחם כנכס מניב או להשאיר את המבנה לשימור במטרה להפעיל את המלון.

 

נכון למועד זה החברה טרם קיבלה היתרים הדרושים לה לבניית הפרויקט וכאמור, המיא מתכוונת לקדם במתחם תב"ע חדשה. בשל כך היא אינה יכולה להעריך כעת את מועד סיום הפרויקט ואת אומדן העלויות הצפויות התלויות בין היתר בזכויות הבניה שיתקבלו בפועל.

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  המניה תרד חזק

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יחיאלחחח 08/07/2020 15:39

 2. 2
  התאבדות בתקופה כזאת לבזבז כל כך הרבה כסף שאין

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  יחיאלחחח 08/07/2020 15:38