רזרבות מוכחות של 513 מיליון חביות נפט בתגלית Sea Lion של נאוויטס

נאוויטס מפרסמת דוח משאבים ראשון לפרויקט באיי פוקלנד; חלקה של נאוויטס בתגלית עומד על 30%

חדשות ספונסר 07/07/2020 14:38

א+א- 1

שותפות נאוויטס פטרוליום מפרסמת דוח משאבים לתגלית Sea Lion, הסמוכה לאיי פוקלנד, שמצביע על רזרבות בהיקף של כ-513 מיליון חביות נפט (C2). בתגלית Sea Lion הושקעו 1.1 מיליארד דולר בקידוחי חיפוש ואימות. דוח המשאבים נערך על ידי חברת Equipoise אשר הינה גם מעריכת הרזרבות של חברת Premier מפעיל הפרויקט.

 

כחלק מהאסטרטגיה של נאוויטס לכניסה לתגליות נפט מוכחות שעומדות בפני פיתוח נחתם בינואר מזכר הבנות עם החברות הבריטיות הציבוריות Premier ו-Rockhopper לקבלת זכויות של 30% בתגלית הענק Sea Lion באיי פוקלנד תמורת העמדת הלוואה, יחד עם Premier , לחלק מעלויות הפיתוח של חברת Rockhopper. התנאים המרכזיים בהסכם כוללים קבלת ערבות למרבית המימון הנדרש לפרויקט מממשלת בריטניה, שהשטח נמצא בחזקתה, תוך הבטחת יציבות פיסקלית.

 

נכס הנפט Sea Lion ממוקם כ-220 ק"מ צפונית לחופי איי פוקלנד בדרום-מערב האוקיינוס האטלנטי, וכולל 3 רישיונות בהם נתגלו ואומתו עתודות משמעותיות של נפט. נכס הנפט התגלה לראשונה בשנת 2010 על ידי Rockhopper ובשנת 2012 רכשה פרמייר 60% מזכויות הנפט ומונתה כמפעילת הפרויקט. מאז התגלית הראשונית, נקדחו במהלך השנים האחרונות 10 קידוחי אימות והערכה נוספים בנכס הנפט בהשקעה כוללת של כ-1.1 מיליארד דולר.

 

השותפים בפרויקט גיבשו תכנית לפיתוח תגלית הנפט בשלבים, כאשר החלטת השקעה הסופית (FID) לפיתוח שלב א’, הכולל כ-251 מיליון חביות נפט, צפויה להתקבל במחצית השנייה של שנת 2021, לאחר השלמת גיבוש מתווה סופי לפיתוח הפרויקט ומימונו.

 

במסגרת ההסכם, החברות הבריטיות יעבירו לנאוויטס 30% מהזכויות בנכס הנפט, כאשר Premier תחזיק ב-40% ו-Rockhopper ב-30% הנותרים. תמורת קבלת הזכויות נאוויטס ו-Premier יתחייבו להעמיד לחברת Rockhopper הלוואה בגובה ההון העצמי שיידרש ממנה לפיתוח שלב א’, על פי חלקה בנכס הנפט. ההלוואה תשולם לנאוויטס ול-Premier מתוך 85% של התזרים החופשי של Rockhopper אשר ינבע מההפקה של שלב א’.

 

יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור: " היום נאוויטס מעדכנת על ההיקף המשמעותי של פרויקט Sea Lion ומוכיחה שוב את יכולתה לנצל הזדמנויות ליצירת ערך לשותפות.

 

שותפות נאוויטס פועלת בצפון אמריקה ומחזיקה בפורטפוליו נכסים מגוון, שכולל מספר מאגרים שכבר החלו בהפקה מסחרית של נפט, וחלקה בכלל התגליות עומד כ-305 מיליון חביות. שותפות נאוויטס פטרוליום מחזיקה ב-53.1% מהזכויות בפרויקט שננדואה, תגלית נפט מוכחת, בה הושקעו 1.7 מיליארד דולר בקידוחי אקספלורציה ואימות. שננדואה הוא פרויקט הדגל של השותפות, והוא עתיד ליצור לה תזרים מזומנים מהוון (10NPV) של 1.13 מיליארד דולר.

לצד פרויקט שננדואה, נאוויטס מחזיקה ב-7.5% מהזכויות בפרויקט בקסקין במפרץ מקסיקו, שהחל בהפקה מסחרית של נפט ביוני 2019. פרויקט בקסקין מכיל כ-469 מיליון חביות, ונחשב למאגר נפט בקנה מידה בינלאומי, שיוצר לנאוויטס תזרים מזומנים יציב. 

 

בנוסף נאוויטס פועלת להרחבת הזרוע היבשתית שלה, וכיום היא מחזיקה ב-5 שדות נפט יבשתיים מפיקים בטקסס. בכוונת השותפות לקדם בשדות אלו תכנית פיתוח שכוללת קידוחים אופקיים הצפויים להגביר משמעותית את היקף ההפקה.

 

בתחום האקספלורציה והקידוחים, נאוויטס מחזיקה ב-30% מהזכויות ב’בלוק 7’ במזרח קנדה, באזור ניו-פאונד-לנד, אחד האזורים המבטיחים של תעשיית הנפט הגלובאלית.

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מישהו פה רשם שמחכים לתוצאות של רציו

    על איזה תגלית נוספת מי יודע להגיד משהו על?
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mogi123 07/07/2020 14:56