אקסל סולושנס רוכשת שליטה בחברת AOS

החברה הנרכשת עוסקת בתחום של פתרונות משרד מתקדמים; תמורת הרכישה תשלם אקסל מיליון ש"ח במועד השלמת העסקה וכן תתבצע הקצאת מניות בהיקף של 1.5 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 07/07/2020 12:32

א+א- 3

חברת אקסל סולושנס התקשרה בהסכם לרכישת 60% מהון המניות המונפק והנפרע של חברת אי.או.אס פתרונות משרד מתקדמים בע"מ (AOS) העוסקת בתחום של ייבוא, שיווק ואינטגרציה של מוצרים ופתרונות עסקיים חכמים מבוססי טכנולוגיות מתקדמות, הכוללים בין היתר מכונות ביול, פתרונות טכנולוגיים למרכזים לוגיסטיים, מכונות מיון לחבילות ופתרונות תיוג אלקטרוני באמצעות גלי רדיו (RFID).

 

בהתאם להסכם שנחתם, החברה תרכוש 60% מהון המניות המונפק והנפרע של AOS (בדילול מלא) בתמורה למזומן בסך כולל של מיליון ש"ח אשר תשולם ל- AOS במועד השלמת העסקה וזאת עבור הקצאת מניות ב- AOS לחברה וכן תמורה במזומן למייסדים, בסך כולל של 487 אלפי ש"ח אשר תשולם במשך תקופה של 36 חודשים. בנוסף תבצע החברה הקצאה למייסדים, של 1.35 מיליון מניות רגילות של החברה, בשווי כולל של 1.5 מיליון ש"ח.

 

יתרת המניות של AOS יוחזקו על ידי אחד המייסדים המכהן כמנכ"ל AOS במסגרת הסכם שירותי מנכ"ל הניתנים על ידו ל-AOS. במסגרת העסקה, העניק מר אשי מרק לחברה אופציה, תמורת תשלום של 200 אלפי ש"ח במזומן , לרכישת כל יתרת המניות המוחזקות על-ידו ב- AOS, אשר תביא את החברה לאחזקה בשיעור של 100% מהון המניות המונפק והנפרע של AOS .

 

האופציה בתוקף עד לתום שנתיים ממועד סיום מתן שירותי מנכ"ל על ידי מר מרק, אחד משני בעלי המניות של AOS. השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים מקובלים. כמו כן, לאחר השלמת העסקה, AOS תאמץ מדיניות חלוקת רווחים לפיה היא תחלק מרווחיה בכל שנה סך השווה לפחות ל- 50% מהרווחים הראויים לחלוקה.

 

רונן שור מנכ"ל אקסל סולושנס אומר כי מימון הרכישה של AOS על-ידי החברה ייעשה באמצעות מקורותיה העצמיים של החברה. "רכישת AOS מהווה חלק מהיעדים והאסטרטגיה העסקית של החברה. הרחבת פעילות החברה וחברת הבת שלה AOS)) באמצעות תחומי הפעילות וקשריה העסקיים של AOS תאפשר לקבוצה להנות מיתרונותיה של כל חברה בקבוצה, להציע ללקוחות קיימים פתרונות מתקדמים רחבים יותר ולהגדיל את מגוון הפעילות והידע של הקבוצה".

 

חברת AOS סיימה את שנת 2019 בהכנסות של כ-3.7 מיליון ש"ח והציגה רווח תפעולי של כ-0.9 מיליון ש"ח. ברבעון הראשון של 2020 רשמה החברה הכנסות של כ- 1.2 מיליון ש"ח והציגה רווח תפעולי של כ-0.3 מיליון ש"ח.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אתה רציני? הנייר בשיא ונראה אש

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  shlomis33 07/07/2020 12:47

 2. 2
  אחרי חודשיים דשדוש

  זה הגיוני מאוד שיהיו הרבה מוכרים. מצד שני נראה שיש יותר קונים אחרת היא לא הייתה עולה. לכן לדעתי היא תפרוץ. לא חייב היום אבל בזמן הקרוב.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  warren123 07/07/2020 12:46

 3. 3
  המוכרים לא נגמרים שם

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  m-g 07/07/2020 12:41