וונטייז חוזרת להיסחר והפעם כחברת קנאביס

החברה מכניסה לתוכה פעילות קנאביס לתחום הפנאי בארה"ב עם מכירות בהיקף של כ-2 מיליון דולר מתחילת השנה; אלי בן-הרוש סגן נשיא ומנכ"ל פרמייר מעבדות ים המלח, ימונה לנשיא החברה

חדשות ספונסר 07/07/2020 11:14

א+א- 1

וונטייז הציבורית, שקלטה פעילות קנאביס בארה"ב, וחוזרת להיסחר היום בבורסה לניירות ערך בתל אביב מפרסמת לראשונה נתונים כספיים לגבי פעילות הקנאביס הנרכשת Forest Aspen (CFBH).

 

החברה מכרה מתחילת השנה כ-2 מיליון דולר, ובחודש יוני לבדו מכרה כ-750 אלף דולר, אשר ללא צמיחה, מייצג קצב שנתי (12 חודשים) של 9 מיליון דולר. בנוסף צופה החברה כי בשנים 2021-2022 תרשום הכנסות מצרפיות של כ-20 מיליון דולר.

 

עוד ציינה וונטייז כי אספן, חברת הפעילות בארה"ב מנהלת מו"מ לרכישת 2 פעילויות שעשויות לתרום לה הכנסות של כ-33 מיליון דולר. העסקה הראשונה כוללת רכישת 2 חוות גידול In-Door בשטח של כ-4,700 מ"ר, בעלות רישיונות לגידול קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, מפעל למיצוי שמני קנאביס ו-4 חנויות לממכר קנאביס בקולורדו, כאשר 3 מתוך החנויות מחזיקות ברישיון לממכר מוצרי קנאביס פנאי וקנאביס רפואי, והחנות הרביעית מחזיקה ברישיון לממכר מוצרי קנאביס רפואי בלבד.

 

עלות הרכישה הכוללת נאמדת בכ-8 מיליון דולר. כפי שמסרו CFBH ואספן לחברה, פוטנציאל הקנאביס שניתן לגדל בחוות אלו מוערך על ידה בכ- 6-7 טון לשנה עם צפי הכנסות שנתי מוערך ע"ס של 30 מיליון דולר ורווח שנתי של כ-3.5 מיליון דולר.

 

העסקה השנייה כוללת רכישת חוות גידול In-Door בשטח של כ-500 מ"ר וחנות נוספת בקולורדו, כאשר מדובר בחווה המחזיקה ברישיון לגידול קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, וכן חנות עם רישיונות לממכר קנאביס רפואי וקנאביס פנאי, כאשר עלות הרכישה הכוללת נאמדת בכ- 2 מיליון דולר.

 

כפי שמסרו CFBH ואספן לחברה, פוטנציאל הקנאביס שניתן לגדל בחוות זו מוערך על ידה בכ- 1-1.5 טון לשנה עם צפי הכנסות שנתי מוערך ע"ס של 3 מיליון דולר ורווח שנתי של כ-1 מיליון דולר.

 

בנוסף לרישיונות שקיימים ברשותה של אספן, בכוונתה של אספן להגיש בקשה ל-MED לקבל רישיון לביצוע משלוחי הזמנות עד הבית. אספן מעריכה כי לאחר הגשת הבקשה, הרישיון יינתן בתוך מס’ חודשים. אספן מעריכה כי הצפי לתחילת ביצוע המשלוחים, בכפוף לקבלת הרישיון, הינו בחודש אפריל 2021.

 

וונטייז, כחברה ציבורית הרשומה בבורסה הישראלית, קלטה את פעילות ASPEN האמריקאית העוסקת בתחום הקנאביס לפנאי וקנאביס רפואי בדנבר בקולורדו, ארה"ב.

 

כיום וונטייז היא החברה הראשונה והיחידה בישראל עם פעילות קנאביס גם בתחום הפנאי, נוסף על עיסוקה בתחום הרפואי – רוב החברות הציבוריות בישראל בתחום הקנאביס, עוסקות רק בתחום הרפואי ונמצאות בשלבים יחסית ראשונים, חלקן בהקמה, חלקן מוכרות במיליוני שקלים בודדים עד מספר עשרות מיליוני שקלים בודדים ורובן כלל לא רווחיות.

 

המכירות הקמעונאיות בתחום הקנאביס בארה"ב צפויות לעלות ב-40% בשנת 2020 ולהגיע כמעט ל-19 מיליארד דולר ולהמשיך לטפס ל-30-37 מיליארד דולר בשנת 2024.

 

שוק הקנאביס בקולורדו עמד על כמעט 1.8 מיליארד דולר במכירות ובמהלך ינואר-אפריל של 2020 עמדו המכירות בקולורדו על כ-590 מיליון דולר.

 

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    וונטייז. גנבו הניירות הקודמים. ופתחו בחדשים. מעניין איפה החוק

    משה 07/07/2020 14:34