פתיחה שלילית בתל אביב, המדדים המובילים יורדים 0.5%

מדד הבנקים עולה 0.3%; אל על מזנקת 18% על רקע אישור קבלת מתווה הסיוע מהמדינה; פתיחה שלילית באירופה, הדקס יורד 0.8%; החוזים בארה"ב נסחרים בירידות

מערכת ספונסר 07/07/2020 10:15

א+א-

הבורסה המקומית נפתחה בירידות שערים בניגוד לנעילה החיובית אמש בניו יורק, ועל רקע המגבלות החדשות שאישרה אתמול הממשלה על המשק הישראלי לאור נתוני ההדבקה בקורונה. הבורסות באירופה ננעלו אמש בעליות של רוב המדדים המרכזיים והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה שלילית. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בעליות ניכרות, מדד ת"א 35 עלה 2.48%, מדד הבנקים עלה 3.77%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער חיובי בדולר רציף ובפער שלילי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית טאואר בפער חיובי של 2.49%, מניית איי.אפ.אפ בפער חיובי של 1.47%, מניית אורמת טכנו בפער שלילי של 1.36% ומניית לייבפרסון בפער שלילי של 1.26%.

אמש לאחר סיום המסחר בתל אביב דיווחה אל על כי בחרה במתווה סיוע מהמדינה: הלוואה בסך 250 מיליון דולר שרובה בערבות מדינה, והנפקה לציבור בהיקף 150 מיליון דולר, עם התחייבות המדינה לרכוש את המניות שלא ירכשו על ידי הציבור.

בנק ישראל הותיר אתמול את הריבית ברמה של 0.1% לאחר שהוועדה המוניטרית החליטה להשאירה ללא שינוי. בנוסף, החליטה הוועדה להשיק תכנית לרכישת אג"ח תאגידיות בשוק המשני.

אינטליקנה גייסה 3.65 מיליון שקל במניות ואופציות מגופים מוסדיים. הגיוס מיועד להון חוזר למכירת קנאביס רפואי. מימוש מלא של האופציות בעסקה יכניס לאינטליקנה סכום נוסף של כ - 4.5 מיליון ₪.

קרדיט סוויס: "זהירות היא הדרך להצלחה כרגע. עונת הדוחות, הזינוק במספר החולים בקורונה בעולם וההתפתחויות הפוליטיות לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית, יוצרים אתגר מהותי לשווקים הפיננסיים בחודשי הקיץ הקרובים".

הראל פיננסים: "התנודתיות בשווקים נמשכת והגל השני מייצר הזדמנויות; סקטור הטכנולוגיה יעלה משמעותית במשקלו במדד 35, בעדכון המדדים הקרוב".

קבוצת ברן קיבלה כ - 8 מיליון ש”ח דיבידנד פירוק מבטר פלייס. סכום זה יוכר כרווח בדוחות החברה ברבעון השני של 2020. זהו דיבידנד הפירוק הראשון שהחברה מקבלת לאחר קריסתה של בטר פלייס.

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת חישולי כרמל. לטענת העובדים, בחברת הבת של "מנועי בית שמש", הנהלת המפעל שבבעלות קרן פימי, מנצלת את משבר הקורונה ומאיימת לפגוע בעובדים ללא ניסיון להידברות ושיתוף פעולה בין הצדדים.

טוגדר קיבלה היתר לייבא כמות נוספת של קנאביס מהחווה באוגנדה. החברה תייבא 600 ק"ג נוספים של קנאביס רפואי, בהמשך לייבוא הקודם של 250 ק"ג, שכבר משווק בימים אלה לבתי מרקחת בישראל.

סייפ-טי צופה גידול של עד 168% בהכנסותיה בחציון הראשון של 2020. מכירת מניות ומימוש אופציות בהיקף של 12 מיליון דולר שיפרו את מצב המזומנים של החברה.

אינטרקיור: קנדוק התקשרה בהסכם לאספקת כ - 3.3 טון מוצרי קנאביס עם בית מרקחת מוביל בישראל. סך הסכמי האספקה המחייבים של החברה נאמד במאות מיליוני שקלים.

מנכ”ל אמות אבי מוסלר עוזב את תפקידו. מוסלר שימש כמנכ"ל החברה ב - 15 השנים האחרונות ויסיים את התפקיד בעוד 4 חודשים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה