המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים נאות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 2.48% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 2.09%. מדד הבנקים זינק 3.77%. בנק ישראל הותיר את הריבית ברמה של 0.1%

מערכת ספונסר 06/07/2020 17:48

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים נאות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 2.48% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 2.09%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 1.09%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים בלט כשטיפס כ – 3.77%. מדד הביטוח עלה כ - 2.43%, מדד הנדל"ן עלה 1.87%. מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 2.33%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות פועלים, לאומי, מליסרון, איי.סי.אל, דיסקונט, מזרחי טפחות, קבוצת עזריאלי ונייס, כולן בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית ביג שעלתה כ – 8%, ואחריה מניות חברה לישראל, אלקו, איידיאיי ביטוח, מליסרון, ריט 1, הפניקס ואופקו הלת’.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אנרג’יאן שירדה כ – 6.34%, ואחריה ירדו מניות בית שמש, קבוצת דלק, מלם תים, פרטנר, ערד, דלק קידוחים יהש וקנון.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

בנק ישראל הותיר את הריבית ברמה של 0.1% לאחר שהוועדה המוניטרית החליטה להשאירה ללא שינוי. בנוסף, החליטה הוועדה להשיק תכנית לרכישת אג"ח תאגידיות בשוק המשני. הועדה ציינה כי תהליך הסרת המגבלות הביא לשיפור בפעילות הכלכלית במשק, אולם רמת הפעילות עדיין נמוכה.

אינטליקנה גייסה 3.65 מיליון שקל במניות ואופציות מגופים מוסדיים. הגיוס מיועד להון חוזר למכירת קנאביס רפואי. מימוש מלא של האופציות בעסקה יכניס לאינטליקנה סכום נוסף של כ - 4.5 מיליון ₪.

שר האוצר ישראל כץ ושר התקשורת יועז הנדל, מקדמים את פרישת הסיבים האופטיים. במסגרת חוק ההסדרים הקרוב, יובא לאישור הכנסת מתווה לפריסת סיבים אופטיים לכל בית בישראל. המתווה יבטיח כדאיות כלכלית לפרישה ובהיעדר כדאיות כזו, יינתנו תמריצים כספיים.

קרדיט סוויס: "זהירות היא הדרך להצלחה כרגע. עונת הדוחות, הזינוק במספר החולים בקורונה בעולם וההתפתחויות הפוליטיות לקראת הבחירות לנשיאות ארצות הברית, יוצרים אתגר מהותי לשווקים הפיננסיים בחודשי הקיץ הקרובים".

הראל פיננסים: "התנודתיות בשווקים נמשכת והגל השני מייצר הזדמנויות; סקטור הטכנולוגיה יעלה משמעותית במשקלו במדד 35, בעדכון המדדים הקרוב".

קבוצת ברן קיבלה כ - 8 מיליון ש”ח דיבידנד פירוק מבטר פלייס. סכום זה יוכר כרווח בדוחות החברה ברבעון השני של 2020. זהו דיבידנד הפירוק הראשון שהחברה מקבלת לאחר קריסתה של בטר פלייס.

ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בחברת חישולי כרמל. לטענת העובדים, בחברת הבת של "מנועי בית שמש", הנהלת המפעל שבבעלות קרן פימי, מנצלת את משבר הקורונה ומאיימת לפגוע בעובדים ללא ניסיון להידברות ושיתוף פעולה בין הצדדים.

טוגדר קיבלה היתר לייבא כמות נוספת של קנאביס מהחווה באוגנדה. החברה תייבא 600 ק"ג נוספים של קנאביס רפואי, בהמשך לייבוא הקודם של 250 ק"ג, שכבר משווק בימים אלה לבתי מרקחת בישראל.

סייפ-טי צופה גידול של עד 168% בהכנסותיה בחציון הראשון של 2020. מכירת מניות ומימוש אופציות בהיקף של 12 מיליון דולר שיפרו את מצב המזומנים של החברה.

אינטרקיור: קנדוק התקשרה בהסכם לאספקת כ - 3.3 טון מוצרי קנאביס עם בית מרקחת מוביל בישראל. סך הסכמי האספקה המחייבים של החברה נאמד במאות מיליוני שקלים.

מנכ”ל אמות אבי מוסלר עוזב את תפקידו. מוסלר שימש כמנכ"ל החברה ב - 15 השנים האחרונות ויסיים את התפקיד בעוד 4 חודשים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה