הבורסה בת”א נסגרה היום בעליות שערים ניכרות

מדד ת"א 35 עלה בכ – 2.88% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור של כ – 2.77%. מדד הבנקים זינק 4.82%

מערכת ספונסר 01/07/2020 17:50

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים נאות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 2.88% ומדד ת"א 125 עלה בשיעור דומה של כ – 2.77%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 0.79%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הבנקים בלט כשטיפס כ – 4.82%. מדד הנדל"ן עלה 4.70%, מדד הביטוח עלה כ - 4.06%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, מזרחי טפחות, פועלים, נייס, דיסקונט, טבע, אלביט מערכות ובזק, כולן בעלייה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית אופקו הלת’ שעלתה כ – 20%, ואחריה עלו מניות רבוע נדלן, מזרחי טפחות, דור אלון, אטראו שוקי הון, ריט 1, מבנה ופתאל החזקות.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית שפיר הנדסה שירדה כ – 13.57%, ואחריה ירדו מניות אלוט, דנאל, קבוצת דלק, סלקום, אודיוקודס, חברה לישראל וקומפיוגן.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.89 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח המסחר בעליות וגם באירופה מסכים ירוקים.

 חנן מור קיבלה מימון בהיקף 180 מיליון ש”ח, משני תאגידים בנקאיים עבור פרויקט מחיר למשתכן של הקבוצה בחיפה. עלות ההקמה הכוללת הצפויה, הינה בסך של כ - 919 מיליון ₪ והרווח הצפוי עומד על כ-117 מיליון ₪, המשקף רווחיות צפויה של כ - 12.7% מעלויות הפרויקט.

אידיבי פיתוח: מעלות מאשררת דירוג ilCC ודירוג אג”ח ט’ ilC: "אשרור הדירוג משקף את הערכתנו כי קיימת הסתברות גבוהה מאוד שהחברה לא תעמוד בלוח הסילוקין עד תומו לפי התנאים הנוכחיים, ושתגיע לחדלות פירעון או הסדר חוב".

הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן, ויו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד, סיכמו על הארכת ההסכם להסדרת עבודה תחת ”התו הסגול” במגזר הציבורי, עד לסוף חודש יולי" :הארכת ההסכם תאפשר את המשך הפעילות במתכונת המיוחדת ואת הרחבת השירותים הניתנים לציבור".

 אורמת השלימה את המכרז בתמחור אג”ח לא מובטחות והחליטה לקבל הזמנות בהיקף של כ - 290 מיליון דולר. בכוונת החברה להשתמש בתמורת ההנפקה לתשלום של 47 מיליון דולר בגין רכישת מתקן אגירת האנרגיה Pomona, מחזור חוב קיים ותמיכה בתכניות הצמיחה של החברה.

 מלם תים הקימה את תשתיות התקשוב של אגד תעבורה בענן. תמורת העסקה עומדה על כ - 3 מיליון ₪. מלם תעניק שירותי תפעול ותחזוקה למערכת במיקור חוץ בשנים הבאות.

אנרג’יקס רוכשת טורבינות לחוות הרוח של החברה בפולין. עלות ההקמה הכוללת של חוות הרוח מוערכת בטווח של 560 - 620 מיליון ₪, מתוכה סך עלות רכישת הטורבינות צפויה להוות כשני שליש.

פול קליין מנכ”לVIDEA: "שוק המניות מחפש כיוון, הנתונים הריאליים והתחזיות הכלכליות מצביעים על מיתון חמור אך בסביבת ריבית אפסית אין ממש אלטרנטיבה להשקעה. בטווח הארוך השקעה במדדים בלי לנסות לתזמן את השוק, מוכיחה את עצמה".

הפיקוח על הבנקים החליט לאפשר העברת תיק ניירות ערך באופן מקוון. לקוחות לא יחויבו להגיע פיזית לסניף הבנק כדי להעביר את התיק לכל גוף פיננסי אחר. ההוראה תכנס לתוקף בעוד 6 חודשים.

כלל ביוטכנולוגיה: אליסיו הרחיבה את גיוס ההון בכ - 6 מיליון דולר נוספים. כלל ביוטכנולוגיה תחזיק ב - 20% מהחברה. תמורת הגיוס תשמש את אליסיו להשלים ניסוי קליני בסרטן הלבלב וסרטן המעי הגס.

או.פי.סי קיבלה רישיונות קבועים לייצור חשמל בתחנת הכוח החדשה בחדרה. הרישיונות ניתנו בהמשך לסיום תהליך ההקמה וההרצה של התחנה ולתקופה של כ - 20 שנה מקבלת אישור שר האנרגיה.

רני צים מוכרת 50% מהמרכז המסחרי בגני תקווה לקרן ריט 1. המכירה נעשית לפי שווי נכס של 220 מיליון ₪. תזרים המזומנים שינבע לחברה מהמכירה נאמד בכ - 22 מיליון ₪.

אקסל סולושנס תשמש כאינטגרטורית ונציגה של BBT.live בישראל. החברה חתמה על הסכם שיתוף פעולה להפצה בלעדית של טכנולוגיית ה -SD-WAN האלחוטית.

הכנסות אלעד קנדה ברבעון הראשון עלו בכ - 36%. ה - NOI של החברה טיפס לכ - 14.8 מיליון דולר קנדי בהשוואה לכ - 6.5 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד.

הקורונה פוגעת בקרנות הפנסיה: תשואה שלילית של 5.7% נרשמה במחצית הראשונה של השנה. בשוק המניות בארץ נרשמה מגמה שלילית חזקה בהרבה מהשווקים האחרים מתחילת השנה. קופות הגמל הכללית הציגו תשואה שלילית של 5.4%.

אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 53 מיליון דולר. החברה תספק חליפות מודיעין לחיל הים של מדינה בדרום - מזרח אסיה. החוזה ימומש במשך שנתיים.

רני צים קיבל היתר שליטה בפי.אל.טי פייננס. רשות שוק ההון העניקה לחברה גם רישיונות מורחבים לעסוק במתן אשראי ואישרה את מינויו של מנכ"ל החברה יהל בן סירה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה