אנרג’יקס רוכשת טורבינות לחוות הרוח של החברה בפולין

עלות ההקמה הכוללת של חוות הרוח מוערכת בטווח של 560-620 מיליון ש"ח, מתוכה סך עלות רכישת הטורבינות צפויה להוות כשני שליש

חדשות ספונסר 01/07/2020 15:15

א+א-

חברת האנרגיה המתחדשת אנרג’יקס מעדכנת היום על חתימת הסכם עם חברת Vestas לרכישת טורבינות במסגרת היערכותה לתחילת עבודות ההקמה של 2 פרויקטים להקמת חוות הרוח בהספק מצרפי של כ- MW126 (Banie - שלב 3 ו- פרויקט ספופול) בפולין.

 

עלות ההקמה הכוללת של חוות הרוח מוערכת בטווח של 560-620 מיליון ש"ח, מתוכה סך עלות רכישת הטורבינות צפויה להוות כ- 2/3.

 

חוות הרוח זכאיות לתעריף מובטח ביחס לכ- 65% מצפי ייצור החשמל בכל אחת מחוות הרוח, בממוצע, וזאת למשך 15 שנה. החברה מעריכה שה- EBITDA השנתי שיניבו 2 חוות הרוח הנ"ל, מיד עם ובכפוף להפעלתן המסחרית המלאה, יסתכם ב- 60-70 מיליון ש"ח ותשואת פרויקט (לפני מימון) תעמוד על מעל ל-10%.

 

במקביל למשא ומתן שקיימה החברה לחתימה על ההסכם לרכישת הטורבינות, החברה נמצאת במגעים מתקדמים לסגירת תנאים מסחריים לקבלת מימון במסגרת עסקת מימון על בסיס Non-Recourse, כמקובל לפרויקטים מסוג זה.

 

לאחר החתימה על הסכם רכישת הטורבינות בכוונת החברה להשלים את כל האישורים והפעולות הנדרשות בכדי לאפשר את תחילת עבודות ההקמה של הפרויקט, אשר צפוי להתחבר לרשת החשמל ברבעון הרביעי לשנת 2021 ותחילת הפעלה מסחרית ברבעון הראשון לשנת 2022.

 

אסי לוינגר, מנכ"ל אנרג’יקס, מסר: "אנו שמחים וגאים על חתימת הסכם לרכישת טורבינות עם Vestas, ספקית הטורבינות הדנית הגדולה בעולם ושותפתנו בפרויקט Banie שלב 1 ו-2. הסכם זה נותן אור ירוק לתחילת עבודות ההקמה של הפרויקטים בהם זכינו בתעריף מובטח.

 

בנוסף, האינדיקציות החיוביות שאנו מקבלים מהמוסדות הפיננסיים מצביעים על עוצמת המשק בפולין ואיכות הפרויקטים. אנו ממשיכים לראות בשוק בפולין פוטנציאל רב ומנוע צמיחה נוסף בתחום הרוח לאור המגמה החיובית בשוק זה בכל מה שקשור לתחום האנרגיות המתחדשות."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה