המרכז הרפואי כרמל מצטרף לניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ

בניסוי הושלם חסר בעצם באמצעות שתל שגודל מחוץ לגוף המטופל; מאז תחילתו השתתפו בניסוי המרכז הרפואי העמק בעפולה והלל יפה בחדרה

חדשות ספונסר 30/06/2020 11:32

א+א- 2

חברת בונוס ביוגרופ מעדכנת היום שהמרכז הרפואי כרמל בחיפה אישר את הצטרפותו לניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי.

 

לפני כשנתיים דיווחה החברה לראשונה על תוצאות ביניים מניסוי שערכה במרכז הרפואי בעפולה במסגרתו הושתל שתל חי של עם אנושית בהזרקה במסגרת הניסוי הקליני להשלמה של חסר קריטי נרחב בעצמות הגפיים.

 

לאחרונה הצטרף גם המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה לניסוי זה וכעת כאמור מצטרף גם המרכז הרפואי כרמל. בתי החולים העמק והמרכז הרפואי כרמל מופעלים על ידי שירותי בריאות כללית. ביחד עם המרכז הרפואי הלל יפה, שלושת המרכזים הרפואיים הללו, המשתתפים בניסוי הקליני מסונפים לפקולטה לרפואה של הטכניון הידועה בעולם באיכות מחקריה. בעקבותיהם, כך מקווים בבונוס ביוגרופ, עשויים להצטרף מרכזים רפואיים נוספים לניסוי קליני זה.

 

ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי כרמל, ציין כי: "המרכז הרפואי כרמל מצטיין בכירורגיה מתקדמת, ובכלל זה, כירורגיה מינימאלית המאפשרת החלמה מהירה יותר של המטופלים. אנו שואפים להציע למטופלינו שירות ברמה הטכנולוגית והאנושית הגבוהה ביותר".

 

ד"ר בני ברנפלד, מנהל המחלקה האורתופדית, במרכז הרפואי כרמל, בעל ניסיון בטיפול בטראומה ומומחה ברפואת ספורט, הוסיף כי: "המערך האורתופדי במרכז הרפואי כרמל, משתמש בציוד כירורגי חדשני ומיישם את פסגת הטכנולוגיה. אנו גאים לקחת חלק בניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ, להשלמת חסר עצם אורתופדי, בתקווה להציע למטופלינו שיקום בטוח, מהיר ויעיל".

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה, הם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, בחלק מהמקרים, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין, שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר במרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

שימוש בשתל של בונוס ביוגרופ, המיוצר על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגופו של המטופל, מפחית את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל. בנוסף, השתלת שתל עצם זה, איננה מצריכה הליך כירורגי מורכב, ועשויה להחיש את השיקום של המטופל.

 

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  בהודעה, גם על התרופה לקורונה ביולי

  הם מציינים, שביולי הם צפויים לתוצאות נוספות על התרופה שלהם לריאות שתוכל לסייע גם לחולים בקורונה.|1|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  hragy 30/06/2020 16:24

 2. 2
  יש לחברה הזו פוטנציאל עצום. מאמין ב

  במוצר שלה, ולדעתי תגיע רחוק. עם הנהלה טובה ושיווק רציני, יש פוטנציאל של כמה מילארדים ב-10 שנים הבאות. זו דעתי. מחזיק בכמות קטנה
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  bosof 30/06/2020 12:12