ערך פיננסים חתמה הסכם השקעה עם חברת הפינטק אפ קפיטל

החברה תציע פתרונות מימון להקדמת תשלומים ומימון ספקים באמצעות טכנולוגיה שפיתחה אפ קפיטל

חדשות ספונסר 28/06/2020 12:12

א+א-

ערך פיננסים העוסקת בתחום המימון החוץ בנקאי מודיעה על שיתוף פעולה במסגרת חברה משותפת עם חברת אפ קפיטל, שהינה חברת פינטק (FinTech) העוסקת בתחום מימון שרשרת האספקה (Supply Chain Financing).

 

אפ קפיטל פיתחה מערכת טכנולוגית המנגישה ב"קליק אחד" אשראי הון חוזר (Working Capital Finance), מסירה חסמים רבים ומאפשרת לעסקים נגישות למזומן באמצעות הקדמת תשלומים עתידים מול לקוחות, במיוחד עסקים קטנים ובינוניים.

 

אפ קפיטל מנגישה את ההון הבלתי מנוצל, הנמצא בפער הזמן בין התשלום בפועל לתנאי התשלום בין המשלמים לספקים, רובם עסקים שאין להם דרך אחרת להפוך את התשלום למזומן. הפתרון הוא אטרקטיבי במיוחד בתקופה זו, כאשר מחנק האשראי מורגש יותר מהרגיל, כך שאפ קפיטל מאפשרת לעסקים יכולת ניהול תזרים חדש ופשוט. החברה החלה את פעילותה בישראל ומתכננת לפתח פעילות בשווקים נוספים בחו"ל.

 

ההתקשרות עם אפ קפיטל מחזקת את כוונתה של ערך פיננסים להיות בין המובילים של תחום האשראי החוץ בנקאי. התקשרות זו מאפשרת הזדמנות לטיפול במאות מיליוני ש"ח ברמת סיכון נמוכה יחסית.

 

במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים, ערך פיננסים תקבל את זכויות השימוש בתוכנה, בהמשך תוקם חברה משותפת, בה תחזיק ערך ב-22% ממניות חברת הבת המשותפת ואילו אפ קפיטל תחזיק ב-78% ממניות חברת הבת המשותפת. עסקאות שיקדמו החברות עד הקמת החברה המשותפת תזכנה את ערך פיננסים ב- 0.5% שנתי מהיקף העיסקאות שיבוצע ובנוסף ערך פיננסים תעביר תקבל 22% מההכנסות הגולמיות ו-78% לאפ קפיטל.

 

נאור אליהו, יו"ר ערך פיננסים כהלכה: "ערך פיננסים נמצאת בתנופת פעילות ומתן פתרונות לעסקים. החבירה לאפ קפיטל מאפשרת לנו להציע פתרון מימוני חדשני, זמין, מהיר ופשוט באמצעות טכנולוגיה ייחודית שפיתחה אפ קפיטל.

 

בעיקר על רקע התפרצות מגפת הקורונה, עסקים נדרשים לגמישות פיננסית מקסימלית ונגישות למקורות מימון ואנו מאפשרים להם לעשות כן על ידי הקדמת תשלומים וקבלת מזומן להמשך פעילות, צמיחה ושמירה על איתנות העסקים. עיסקה זו עם אפ קפיטל מקדמת את החזון של ערך פיננסים להיות בין הגופים המובילים את תחום האשראי החוץ בנקאי בישראל".

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה