דלתא עברה להפסד ברבעון הראשון בגלל הקורונה

החברה צופה שיפור ומעבר לרווחיות במחצית השנייה של השנה עם חזרה הדרגתית לפעילות רגילה; תתחיל בתוכנית ארגון מחדש בהיקף של 40 מיליון דולר

חדשות ספונסר 25/06/2020 14:14

א+א- 2

חברת דלתא גליל מפרסמת היום תוצאות לרבעון הראשון של שנת 2020 בצל משבר הקורונה שהשפעתו השלילית ניכרת בדוחות, ומציגה ירידה במכירות וברווחיות החברה.

 

המכירות ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו בסך של 332.7 מיליון דולר, קיטון של 9% לעומת הרבעון הראשון של 2019. הקיטון במכירות, בא לידי ביטוי בכל תחומי הפעילות ושווקי המכירה בהם פועלת החברה ונבע בעיקר ממשבר הקורונה, וקוזז בחלקו על ידי מכירות של כ-38.1 מיליון דולר המיוחסות לרכישת Bogart. יחד עם זאת החברה דיווחה על צמיחה דו ספרתית חזקה במכירות ה- e-commerce.

 

החברה דיווחה על הפסד התפעולי בסך של כ- 28.8 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת רווח תפעולי של 10.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד התפעולי ברבעון הראשון של 2020 כלל הוצאות בגין ירידת ערך לקוחות וחייבים בסך של כ- 7 מיליון דולר, והפחתת נכסים בלתי מוחשיים.

 

בנטרול סעיפים חד פעמיים, ההפסד התפעולי ברבעון הסתכם בכ- 15.8 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי בסך של 10.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. המעבר להפסד תפעולי כאמור נבע בעיקר מהשפעת משבר הקורונה, כמצוין לעיל.

 

ההפסד ברבעון הראשון של השנה הסתכם בסך של 30.5 מיליון דולר או הפסד מדולל למניה של 1.19 דולר, לעומת רווח נקי של 3.0 מיליון דולר, או רווח מדולל למניה של 0.12 דולר ברבעון הראשון של 2019.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת ברבעון הראשון עלה ב- 10.3 מיליון דולר והסתכם בכ- 7.5 מיליון דולר לעומת תזרים מזומנים שלילי בסך של 2.8 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד. מאזן איתן הכולל הון עצמי של 457.3 מיליון דולר ו- 144.1 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים.

 

החברה החליטה על ביצוע תכנית ארגון מחדש מקיפה בסך של כ- 40 מיליון דולר אשר תיכלל בדוחות הרבעון השני של 2020. התכנית כוללת צמצום או סגירה של חלק מפעילויות הייצור בסין, תורכיה, מצרים ומזרח אירופה וכן צמצום תקורות במטות החברה בארה"ב, אירופה ובישראל.

 

מתוך סך ההוצאה האמור, כ- 36 מיליון דולר ישולמו במזומן (כ- 23 מיליון דולר ישולמו במהלך 2020) וכ- 4 מיליון דולר שאינם במזומן והינם בגין הפחתת פריטי רכוש קבוע.

 

כמו כן החברה נקטה במספר צעדים משמעותיים להפחתת הוצאות, לחיזוק המאזן והגמישות הפיננסית והוציאה כמות משמעותית של עובדים לחל"ת ברחבי העולם. בנוסף, הפחיתה החברה את הוצאות השכר למנהלים, יועצים ונותני שירות, הפחיתה תשלומי שכ"ד ונמצאת במו"מ להפחתות נוספות, ביטלה את חלוקת הדיבידנד לשנת 2020 וקיבלה הלוואות בערבות מדינה ובתנאים מטיבים מבנקים בישראל ובשווייץ, בסך של כ- 30 מיליון דולר, לאחר תאריך המאזן.

 

כתוצאה מהפעולות האמורות, ועקב תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת הצפוי ברבעון השני, מעריכה החברה כי יתרת המזומנים שלה לתאריך דו"ח זה (24.6.2020) מסתכמת בכ-220 מיליון דולר. החברה הצטרפה למאבק נגד COVID-19 על ידי ייצור של 4 מיליון מסכות פנים עבור כוחות הביטחון ולקוחות אחרים באירופה.

 

בשל ההשפעה הגלובלית של הקורונה והמשך אי הוודאות סביב המגיפה, דלתא גליל אינה מספקת תחזיות כספיות מפורטות להמשך שנת 2020. עם זאת, בחברה צופים שיפור ומעבר לרווחיות במחצית השנייה של השנה עם חזרה הדרגתית לפעילות רגילה.

 

אייזק דבח, מנכ"ל דלתא גליל: "אלו זמנים חסרי תקדים, שבהם הפעילות העסקית שלנו והתוצאות ברבעון הראשון הושפעו משמעותית ממגפת COVID-19. עם זאת, ראינו עלייה מתמשכת וחזקה במכירות ב- e-commerce - שנרשמה בכל מגזרי הפעילות, עובדה המדגישה את חוזקם של העסקים המגוונים שלנו.

 

רשמנו שיפור משמעותי בתזרים המזומנים תוך הקפדה על ניהול יעיל של ההון החוזר. דלתא ישראל רשמה גידול משמעותי ברווחיות למרות אפקט הקורונה וממשיכה מגמה חיובית שנרשמה בשנה האחרונה. ברצוני להודות להנהלה החזקה שלנו, הצלחנו לזהות וליישם התאמות הכרחיות למצב העסקים, תוך שמירה על מיקוד בעיסוק הליבה עבור לקוחותינו ועבור בעלי המניות וכן הזדמנויות פוטנציאליות לחיזוק והרחבת הפעילות עם לקוחות הדגל שלנו.

 

בנוסף, אישרנו תכנית רה-ארגון מקיפה ומשמעותית הכוללת את כל מגזרי הפעילות שלנו. כתוצאה מכך ולאור המאזן החזק שלנו אנו נמצאים בעמדה טובה לצאת מהתקופה המאתגרת הזו כשאנו חזקים יותר ונכונים להמשיך את הצמיחה שלנו בעולם שלאחר המגפה."

 

חדשות ספונסר

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מאיפה המצאת את חודש מאי

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  אליקו121 25/06/2020 15:14

 2. 2
  מאמין שברבעון השני היא תציג עלייה

  חודש מאי היה מצוין לרשתות האופנה ואפשר להוסיף לזה את המענקים מהממשלה ואת המענק על כל החזרת עובד מחל"ת
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  aviel144 25/06/2020 14:33