באטמ מעדכנת תחזיות ב-25% כלפי מעלה

לאור הצלחת חטיבת הביומדיקל לאספקת פתרונות בתחום בדיקות הקורונה החברה צופה עליה של לפחות 25% בהכנסות ו- EBITDA גבוה משמעותית מתחזיות השוק

חדשות ספונסר 25/06/2020 10:08

א+א-

חברת הטכנולוגיה הדואלית באטמ, העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות תקשורת וסייבר מתקדמות וציוד רפואי לבדיקות מעבדה מדווחת על עדכון התחזיות ועדכון עסקי.

 

על פי המידע המעודכן, ביצועי חטיבת הביו-מדיקל היו טובים בצורה יוצאת דופן במחצית הראשונה של 2020. התוצאות החריגות הן תוצאה של מספר פעולות שעשתה החברה, ביניהן מכירת ערכות דיאגנוסטיות לזיהוי נוגדנים לרשויות בריאות במספר מדינות ומכירה של מכונות הנשמה.

 

חטיבת רשתות התקשורת והסייבר הושפעה במעט מנגיף הקורונה (COVID-19) ברבעון הראשון של 2020, עם הכנסות גבוהות מהכנסות הרבעון המקביל ב-2019. כפי שעדכנה החברה, היתה האטה מסוימת בחטיבה זו בתחילת רבעון שני של 2020 עם הטלת סגר ברחבי העולם. עם זאת, מסוף חודש מאי 2020 החטיבה רואה חזרה לפעילות רגילה, כשחלק מהלקוחות שהשהו פרויקטים מסוימים החלו בהכנות מחודשות.

 

עם הסרת המגבלות, החטיבה חידשה פעילויות שהושהו בעקבות הגבלות התנועה ללקוחות וספקים. אם כי מוקדם להעריך, צוות ההנהלה מאמין כי השפעת המגפה על הפעילות השנתית של חטיבת רשתות התקשורת והסייבר, תהיה מינימלית. הצמיחה בחטיבת הביו-מדיקל, קיזזה כל ירידה בהכנסות מחטיבת רשתות התקשורת והסייבר.

 

באטמ צופה כי תציג עליה משמעותית בהכנסות השנתיות של 2020, של לפחות 25%, בהשוואה להכנסות הקבוצה ב-2019 ובאופן מהותי מעבר לתחזיות השוק. בנוסף צופה הקבוצה כי תדווח על EBITDA גבוה משמעותית מתחזיות השוק.

 

החטיבה הצליחה לספק במהירות פתרונות הכוללים ערכות דיאגנוסטיות לכל פתוגן חדש שהתגלה ומכשור נדרש לטיפול בכל הצדדים של מחלות זיהומיות. כמו גם יכולות להטמעת פתרונות לכל פתוגן חדש שמתגלה, מכשור וערכות דיאגנוסטיות למעבדות ובתי חולים, מכונות הנשמה ומערכות לטיפול בפסולת ביולוגית.  כתוצאה ממוכנות זו, החטיבה הגיבה במהירות עם העדות הראשונה להתפרצות נגיף הקורונה (COVID-19).

 

במחצית הראשונה של 2020, הקבוצה השיקה בדיקה דיאגנוסטית מולקולרית (RTPCR) חדשה לצורך זיהוי נגיף הקורונה(COVID-19) אשר עברה אימות והערכה קלינית על ידי אוניברסיטאות ובתי חולים מובילים בחודש פברואר, וקיבלה אישור בסוף חודש מרץ 2020.

 

בנוסף, בחודש מאי 2020, הקבוצה השיקה בדיקה סרולוגית מדויקת מאוד מסוג ELISA המאבחנת אם מטופל חלה בנגיף הקורונה (COVID-19) באמצעות איתור נוגדנים בדמו. הייצור והמכירות של שני סוגי הערכות נמצא בשלב ההאצה והקבוצה סיפקה מאות אלפי בדיקות עם צבר הזמנות של מעל מיליון הממתין לאספקה.

בנוסף למכירות של הערכות החדשות שהושקו (ריאגנטים), הקבוצה זוכה לביקוש גובר עבור מכשור הנועד לפיענוח הבדיקות. במהלך חודשי הקיץ, יוגדל כושר הייצור עבור ריאגנטים והמכשור, על מנת לספק את ההזמנות הצפויות מהעניין הרב לו זוכה החברה מכל רחבי העולם.

 

כפי שדווח, החברה נמצאת בתהליך פיתוח, יחד עם חברת נובהמד, לערכות דיאגנוסטיות ביתיות מהירות עבור גילוי נוגדני נגיף הקורונה(COVID-19), אשר צפויים להיות מושלמות בחודשים הבאים עם מכירות ראשונות צפויות ברבעון הרביעי של 2020.

 

כמו כן נמצאת חטיבת הביו מד בשלבים מתקדמים ביותר של פיתוח פתרונות ייחודיים, שמסחורם יחל בחודש ספטמבר 2020 לאור הצורך במוכנות לגל שני של פתוגנים הפוגעים במערכת הנשימה, במיוחד שפעת וקורונה(COVID-19).

 

במהלך המחצית הראשונה של 2020, הקבוצה קיבלה הזמנה בהיקף 29 מיליון יורו (כ-31 מיליון דולר) עבור ממשלה אירופאית לאספקת 1,000 מכונות הנשמה לצורך התמודדותה בנגיף הקורונה (COVID-19). הקבוצה התקדמה משמעותית בהשלמת אספקה זו במועד.

 

דירקטוריון החברה מאמין כי הפעולות שנעשו עד כה בתגובה למגפה, יחד עם שאר פעילות החברה יבטיחו כי החברה תשיג את יעדיה האסטרטגיים בשנת 2020 תוך ייצור ערך אמיתי ומשמעותי לחברה בה היא פועלת ועבור בעלי המניות.  באטמ תספק מידע נוסף בתוצאותיה הכספיות למחצית הראשונה של 2020 שיפורסמו באוגוסט 2020.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה