חיים כצמן, יור גזית גלוב קרדיט: יח"צ

מידרוג מציבה תחת בחינה עם השלכות שליליות את דירוג אג”ח של נורסטאר

הצבת הדירוג בבחינה הינה בעקבות שחיקה משמעותית בשווי החברה המוחזקת גזית גלוב, אשר גורמת לעלייה משמעותית במינוף החברה

חדשות ספונסר 24/06/2020 12:12

א+א- 1

חברת מידרוג מציבה תחת בחינה ((REVIEW CREDIT עם השלכות שליליות את דירוג אגרות החוב שהנפיקה נורסטאר החזקות. הצבת הדירוג בבחינה הינה בעקבות שחיקה משמעותית בשווי המוחזקת, גזית גלוב, אשר גורמת לעלייה משמעותית במינוף החברה.

 

התפרצות נגיף הקורונה בסין בתחילת שנת 2020 ,אשר הלכה והתרחבה לארצות נוספות בעולם ביניהן ישראל, משליכה אי וודאות על הפעילות הכלכלית העתידית בעולם ובישראל. אחת ההשפעות של התפרצות הנגיף היא תנודתיות בשווקי ההון בישראל ובעולם שהובילה לירידות חדות בשערי המניות.

 

כך, גם שווי מניות חברת, גזית גלוב, האחזקה העיקרית של החברה, חווה ירידות חדות מאז תחילת המשבר. גזית גלוב עוסקת בעיקר בתחום נדל"ן מניב למסחר ובפרט פעילות החברה בתחום מרכזי הקניות בישראל, ברזיל, מערב אירופה וארה"ב. פעילות זו נפגעה מהאיסורים שנלווה להתמודדות של המדינות השונות עם התפרצות הנגיף.

 

השחיקה המשמעותית בשווי האחזקה מובילה, בין היתר, לעלייה משמעותית במינוף נורסטאר , אשר נמדד כיחס בין היקף החוב לשווי שוק גזית גלוב (LTV ). במידרוג מציינים כי בסמוך למועד הדוח, לחברה יתרות נזילות מספקות ביחס לפירעון האג"ח.

 

נורסטאר הינה חברת החזקות פנמית, ציבורית, הרשומה למסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. ההחזקה העיקרית של החברה הינה כ-55.3% מהון המניות של חברת גזית גלוב. החזקה זו מהווה מעל %98 מסך תיק ההשקעות של החברה והיא בעלת השליטה בגזית.

 

בעל המניות העיקרי של החברה הוא מר חיים כצמן. גזית הינה חברה ציבורית הרשומה למסחר בבורסה בתל אביב ואשר אג"ח שלה מדורגות il.Aa3 באופק יציב על ידי מידרוג. בנוסף, החברה מחזיקה באחזקות לא מהותיות בני"ע נוספים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מבינים מה זה אומר על המניה?

    בעצם לא צריך את מידרוג. אני גם לא מתייחס לתשואות של האגח. רק שער אגח לעומת הפארי. אם השער יורד ל80 אחוז מהפארי זה בגדול אומר שיש סיכוי לקבל את מלא הכסף במועד , אבל יש סיכון לחדלות פירעון שבו האגח יקבלו נניח חצי מהחוב והמניה 0
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ATUK19 24/06/2020 16:42