המפקח על הבנקים: ”הבנקים צריכים לעמוד לצד לקוחותיהם ולהפגין הוגנות וגמישות”

המפקח קורא למערכת הבנקאית לנסות לסייע ללקוחות שנקלעו לקשיים עקב משבר הקורונה לעמוד בהתחייבויותיהם ולפעול עימם להגעה להסדרים בטרם נקיטת הליכים משפטיים

חדשות ספונסר 24/06/2020 11:42

א+א- 1

בשבועות האחרונים, חוזרת המערכת הבנקאית לפעילות שגרה לצד הקורונה, לאחר שמרבית המגבלות בוטלו והמשק החל לחזור לפעילות כלכלית שוטפת. עם זאת, לנוכח שיעור האבטלה הגבוה והפגיעה בפעילות העסקית, משקי בית ועסקים רבים ממשיכים להיות מושפעים מהשלכותיו של משבר וירוס הקורונה.

 

על רקע זה פנה היום המפקח על הבנקים במכתב למערכת הבנקאית בו הוא מבהיר לתאגידים הבנקאים כיצד עליהם לפעול במטרה לסייע ללקוחות שנקלעו לקשיים בעקבות המשבר.

 

מכתב המפקח מדגיש כי בהתאם להוראות הפיקוח הקיימות, במקרה בו לקוח נקלע לקשיים כלכליים ומתקשה לעמוד בהתחייבויותיו כלפי התאגיד הבנקאי, על התאגיד הבנקאי לנסות ולמצות, ככל הניתן, דרכים שונות לגביית החוב על כלל מרכיביו בטרם פניה לערכאות משפטיות, זאת, תוך שמירה על הוגנות ושקיפות לאורך כל הליכי גביית החובות.

 

הדברים נכונים ביתר שאת בימים אלה, ועל כן התאגידים הבנקאים נדרשים להמשיך ולפעול כך אף בעצימות גבוהה יותר בהשוואה לימי שגרה, במטרה לזהות קשיים ולסייע ללקוחותיהם לצלוח את התקופה המאתגרת בה הם נמצאים, בשלב מוקדם ככל האפשר, במטרה לסייע ככל שניתן במניעת תפיחת החובות והידרדרות עתידית במצבם.

 

המפקח על הבנקים, יאיר אבידן: "המערכת הבנקאית הינה גורם מוביל ומרכזי במערכת הכלכלית והחברתית במדינה וככזו עליה להמשיך ולעמוד בעת הנוכחית לצד לקוחותיה, במטרה לסייע להם, ככל שניתן, לצלוח את תקופת המשבר, תוך הפגנת הוגנות, גמישות ורגישות.

 

משבר הקורונה טרם הגיע לסיומו, ועל כן הבנקים נדרשים להמשיך ולהשקיע מאמצים ומשאבים על מנת לזהות מבעוד מועד קשיים בקרב לקוחותיהם, לנסות ולסייע להם לעמוד בהתחייבויותיהם, ולפעול עימם להגעה להסדרים בטרם נקיטת הליכים משפטיים".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אני תוהה?איך אפשר להתלונן ? דרכו?|63|

    ארץ אוכלת יושביה היה משפט של המרגלים... המשפט הנכון הוא בנקים בארץ עושקת חוסכיה...משקיעיה...לוויה...עסקיה...ו...ו... ויש לנו הפקח של הכרזות... שרים של הבל פה...וחכים של מושבים... האזרח הקטן משלם ומשלם בגדול. האם הקורונה תוביל לסדר חברתי חדש...? ליציאה כנגד השלטון? למהפך תודעתי שהם יושבים שם ולא בינינו עמנו... המשבר הכלכלי האחרון חייב לפתוח עיניים... אם הבחירות השלישיות לא פתחו אז הגיע הקורונה ואותתה לנו.. לא מפקח ולא דוח. רק מהפיכה תודעתית שתוביל לשינוי שלטוני אמיתי.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    dordor1974 24/06/2020 11:48