על רקע הקורונה: בזן מחזקת את יציבותה הפיננסית

בזן חותמת על כתב ויתור עם הבנקים במסגרתו הקלו הבנקים על אמת מידה חוב ל- EBITDA בה נדרשת הקבוצה לעמוד עד לסוף שנת 2020.

חדשות ספונסר 22/06/2020 09:36

א+א- 1

קבוצת בזן מדווחת הבוקר על מהלך שמחזק את יציבותה הפיננסית על רקע תקופת הקורונה ומדווחת הבוקר על חתימת כתב ויתור עם המערכת הבנקאית, במסגרתו הקלו הבנקים על אמת מידה חוב ל- EBITDA בה נדרשת הקבוצה לעמוד עד לסוף שנת 2020.

 

במסגרת כתב הוויתור עם הבנקים, סוכם כי יחס החוב הפיננסי נטו ל-EBIDTA מנוטרל, על פי הסכמי המימון הבנקאיים, יעלה מרמה מקסימלית של 5.0, באופן מדורג בשלושת הרבעונים הקרובים. היחס הנדרש החדש, נכון לתאריך ה-30.6.2020 לא יעלה על 6.5, נכון לתאריך ה-30.9.20 לא יעלה על 7.7 ונכון לתאריך ה-31.12.20 לא יעלה על של 7.0. לאחר מכן ישוב היחס לעמוד על רמה מקסימלית של 5.0. 

 

עוד התחייבה בזן כי במהלך שלושת הרבעונים האמורים תגדל יתרת המזומנים המינימאלית הנדרשת על פי הסכמי המימון הבנקאיים, מ- 75 מיליון דולר ל- 110 מיליון דולר. בנוסף סוכם כי חלוקת דיבידנד במהלך שלושת הרבעונים האמורים או על פי הדוחות הכספיים בגינם תהיה כפופה לאישור הבנקים.

 

כפי שצוין בדוחות רבעון ראשון לשנת 2020, בזן פעלה בשבועות האחרונים מול הבנקים לקבלת כתב הוויתור, על רקע אי הוודאות העסקית שנוצרה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. מדובר בהמשך ישיר למהלכים מוקדמים שביצעה החברה בשבועות האחרונים בהיקף כולל של למעלה מ- 100 מיליון דולר למחזור החלויות השוטפות של החוב לזמן ארוך שלה לשנת 2020, על ידי נטילת הלוואות לזמן ארוך מהבנקים והרחבה פרטית של אג"ח (סדרה י’) וכן הארכת מח"מ נוספת על ידי הרחבה פרטית של אג"ח (סדרה ה’), שתמורתה יועדה לפדיון מוקדם של אג"ח (סדרה ד’) בעלת מח"מ קצר יותר.

 

אנה ברנשטיין, סמנכ"לית הכספים של קבוצת בזן: "בזן פעלה בשבועות האחרונים למחזור החוב לזמן ארוך לשנת 2020 מול המערכת הבנקאית וגופים מוסדיים מובילים בשוק ההון ולשיפור הנזילות והיציבות הפיננסית שלה. החתימה על כתב הוויתור עם הבנקים היא השלב האחרון בסדרה של צעדים שנועדו לחזק את יציבותה הפיננסי של הקבוצה בעת הנוכחית ולאפשר לה להתאים את פעילותה למציאות הכלכלית הנוכחית ולפתיחת מדורגת של המשק בשוק המקומי ובעולם".

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    יחי ההבדל בין הכותרת לכתוב

    זה מחזקת לא כי הכניסו כסף אלא כי ביקשו שיוותרו להם אז קיבלו ויתור. הבדל גדול בין שיפור במצב לבין להודות שהמצב גרוע אז לבקש שיוותרו לי.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    sham 22/06/2020 09:40