אנלייט השלימה סגירה פיננסית לפרויקט הרוח בספרד

המימון מהווה כ-50% מעלות ההשקעה בפרויקט המוערכת בכ-320 מיליון אירו; החברה צופה הכנסות ראשונות מהפרויקט במחצית הראשונה של 2022

חדשות ספונסר 21/06/2020 13:49

א+א-

חברת אנלייט אנרגיה חתמה על מערך הסכמי סגירה פיננסית לפרויקט הרוח Gecama בספרד בהספק של 312 מגה וואט, עם שניים מהבנקים הגדולים בספרד – Bankia ו- Banco de Sabadell המתמחים במימון פרויקטים של אנרגיה מתחדשת.

 

המימון ינתן לחברת הפרויקט במתכנות של מימון פרויקטלי נון-ריקורס בהיקף של כ-160 מיליון אירו המהווה כ-50% מעלות ההשקעה בפרויקט המוערכת בהיקף של כ-320 מיליון אירו.

 

יתרת ההון הנדרש לפרויקט, בהיקף של כ-50% ממנו תועמד על ידי שותפות הרוח האיברית המוחזקת על ידי החברה בשיעור של 72%, קבוצת הפניקס שמחזיקה 14.7% מהפרויקט וקבוצת מנורה (13.3%). נכון למוד זה השותפות מחזיקה ב-70% מהמניות בחברת הפרויקט. אבן הדרך לרכישת 30% המניות הנותרות תושלם עם תחילת עבודות ההקמה של הפרויקט.

בנוסף להלוואת החוב הבכיר, יעמידו הבנקים מסגרת ייעודית מתחדשת בהיקף של כד כ-7 מיליון אירו לטובת תשלום חוב חצי שנתי לאורך כל תקופת ההלוואה, ומסגרת מע"מ של עד כ-1 מיליון אירו בתקופת ההקמה.

 

הסכם המימון נחתם על בסיס Full merchant terms כלומר הסכם המימון מותיר בידי החברה את מרחב שיקול הדעת האם למכור את החשמל במסחר בשוק או להתקשר בהסכמי PPA, או הסכמי גידור ובאיזה היקף.

 

על פי כושר הייצור של הפרויקט ובהתבסס על מכירת חשמל ישירה בשוק, החברה מעריכה שההכנסות הצפויות בפרויקט בשנים 1-13 הוא כ-35-60 מיליון אירו לשנה, ובשנים 14-30, ההכנסות הצפויות מוערכות בטווח שבין 60-80 מיליון אירו לשנה .הערכה זו מבוססת על תחזיות למחירי חשמל עתידיים של חברת הנדסה וייעוץ בינלאומית ועל הנחת החברה לגבי תחזיות האינפלציה בספרד.

 

ההלוואה נושאת ריבית בסיס יוריבור בתוספת מרווח בטווח של כ- 2.5-3% .החברה התחייבה לגדר לפחות 75% מסך ההתחייבות של ריבית הבסיס לתקופת חוב של לפחות 13 שנים החל ממועד הפעלת הפרויקט.

 

אנלייט השלימה את אבני הדרך המשמעותיות לפיתוח הפרויקט וקיבלה את מרבית ההיתרים המהותיים להקמתו כמו אישור ממשרד האנרגיה הספרדי. החברה מרכיה שההיתר לביצוע עבודות ההקמה מ-11 הרשויות המקומיות שהפרויקט בשטחן, יתקבל בתקופה הקרובה.

 

נחתם הסכם לאספקת טורבינות הרוח עם חברת נורדקס, חברה ציבורית הרשומה למסחר בבורסה בפרנקפורט, שתספק טורבינות בהספק כולל של כ-312 מגה וואט. בנוסף נחתם מול נורדקס חוזה הפעלה ותחזוקה לתקופה של 20 שנה. ההסכם כולל התחייבות יצרן לרמת זמינות גבוהה ואספקת כל חלקי החילוף ושירותי התחזוקה הנדרשים.

 

כמו כן נחתם הסכם ההקמה של תשתיות החשמל וההנדסה האזרחיות עבור הפרויקט עם חברת אלקנור, קבלן ספרדי בעל ניסיון בינלאומי של 2 שנה בהקמת חוות רוח. על פי הערכותיה הנוכחיות של החברה, סיום בדיקות חיבור הפרויקט לרשת החשמל ותחילת הזכאות להכנסות צפויה במחצית הראשונה של שנת 2022.

 

 

 

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה