משרד התקשורת: בזק תוכל לשווק חבילות אינטרנט וספק בחשבונית אחת בלבד

השר הנדל: "בכל מקום בו אפשר להפחית רגולציה אנחנו נפחית. בירוקרטיה ורגולציה הן רעות חולות. התפקיד שלנו זה לשמור על האזרחים ולעודד תחרות"

חדשות ספונסר 18/06/2020 17:18

א+א-

משרד התקשורת סיכם את השימוע שערך בהחלטה על שינוי מתכונת שיווק הבאנדל ההפוך בשוק התקשורת. שר התקשורת יועז הנדל החליט להורות לחברת בזק לשווק אינטרנט ביתי בשיתוף עם ספק בחשבונית אחת בלבד.

 

הבאנדל ההפוך היא המתכונת בה רשאית חברת בזק לשווק את סל השירותים הכולל תשתית אינטרנט וספק גישה לאינטרנט ולתת ללקוח חשבונית אחת עבור שני השירותים.

 

לאחר שימועים בנושא התקבלה החלטה לפיה אין הגבלת זמן ללקוחות בחבילת בנדל הפוך. עד היום הוראת הפיצול בוטלה לאחר 12 חודשים, כך שהלקוחות יכלו לבחור בכל פעם מחדש את הספק הרצוי להם.

 

בנוסף, מנגנון "השימוש לרעה" מבוטל – כלומר ניתן להעביר לקוחות מבזק לספקי הגישה ולהיפך ללא הגבלת מספר מנויים וללא הגבלת זמן. בזק תחויב בשיווק שוויוני לכל ספקי הגישה, ללא תלות בכמות לקוחות BSA או מספר מנויים נגישים לתשתית עצמאית.

 

על פי המתכונת החדשה, בזק תידרש לשווק את כלל הספקים במהלך השיחה כפי שנדרש עד כה – או באופן מילולי על ידי נציג השירות או על ידי שליחת SMS ללקוחות פוטנציאליים.

 

עוד הוחלט כי מתכונת השיווק ממשיכה ללא תלות בהשקת פרויקט הסיבים של בזק. ותהיה זהה לכל סוג טכנולוגיה. בזק נדרשת להעביר לספקי הגישה את מלוא המידע לצורך אספקת השירות למנוי באופן תקין ורציף.

 

החלטה זו ניתנת בתום הליך שימוע סדור ולאחר שתוקף ההחלטה הזמנית נקבע ל-3 חודשים עקב משבר הקורונה.

 

השר הנדל: "בכל מקום בו אפשר להפחית רגולציה אנחנו נפחית. בירוקרטיה ורגולציה הן רעות חולות. התפקיד שלנו זה לשמור על האזרחים ולעודד תחרות הציבור יקבל חשבונית אחת פשוטה, שירות אחד ובלי אותיות קטנות"

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה