מגדלי הים התיכון תרכוש קרקע בחיפה להקמת בית דיור מוגן ראשון בצפון

הקרקע ממוקמת על הכרמל, ותירכש בעסקת אופציה לתקופה של 4 שנים תמורת כ-60 מיליון שקל; בית הדיור מתוכנן לכלול 350 יחידות דיור

חדשות ספונסר 17/06/2020 09:51

א+א- 3

רשת מגדלי הים התיכון הודיעה היום כי התקשרה בהסכם אופציה לרכישת קרקע המשתרעת על שטח של כ-7,754 מ"ר בעיר חיפה על הר הכרמל, במטרה לייעד את הקרקע להקמת בית דיור מוגן ראשון של הרשת באזור הצפון, שיכלול עד כ-350 יחידות דיור.

 

העסקה היא עסקת אופציה, שנחתמה לתקופה של -4 שנים, תמורת כ-60 מיליון שקל, כאשר בשלב החתימה תשולם למוכרת תמורה בסך של כ-3 מיליון שקל מתוך התמורה הכוללת.

 

רשת מגדלי הים התיכון תקבל לתקופת האופציה את האחריות על ניהול התהליך התכנוני עבור המוכר, על מנת להפוך את הקרקע לכשירה להקמת פרויקט דיור מוגן, שעשוי גם לכלול ייעודים נוספים, ותוכל לממש את האופציה, על פי שיקול דעתה, ולרכוש את הקרקע ככל שתהליכי התכנון יבשילו.

 

כיום, ממוקם על הקרקע מלון "הר הכרמל", שהינו מלון ותיק ולא פעיל.

 

מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון: "אנו גאים להתחיל בתהליך התכנון להקמת בית הדיור המוגן הראשון של הרשת באזור הצפון. המיקום האטרקטיבי של אזור הכרמל בעיר חיפה היווה שיקול משמעותי בבחירה, שכן מדובר באזור מבוקש בעיר הגדולה ביותר בצפון.

 

אנו מקווים שבמאמץ משותף עם רשויות התכנון נצליח להקים פרויקט בסטנדרטים הגבוהים ביותר לרווחת תושבי העיר והסביבה בני הגיל השלישי. הבית שיוקם יתווסף לבית ברחובות, הנמצא בימים אלה בשלבי הקמה, והצפוי לכלול 250 יחידות דיור ומחלקה סיעודית.

 

לאחר השלמת כל הקמת הפרויקטים, הנמצאים כיום בשלבי תכנון וביצוע שונים, תימנה רשת מגדלי הים התיכון מעל 2,500 יחידות דיור, תנהל 11 בתי דיור מוגן, ותחזק את מיצובה כחברה המובילה בישראל בתחום. העסקה הנוכחית הינה נדבך נוסף במסגרת אסטרטגיית הפיתוח העסקי של הרשת, שנועדה לתמוך בהיערכותנו לעלייה העקבית והמתמדת בביקוש לדיור מוגן, הנרשמת בישראל בשנים האחרונות".

 

רשת מגדלי הים התיכון סיימה את שנת 2019 עם הכנסות בסך של כ-195 מיליון שקל ועם רווח נקי בסך של כ-81 מיליון שקל.

 

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  מדוייק. גם אותי זה מטריד

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  bosof 17/06/2020 15:02

 2. 2
  אני גם מתעניין בה מאוד ומאמין

  שלדיור המוגן יש עתיד. אבל המחשבה שיש סיכוי לא קטן שבעתיד הקרוב כן תהיה התפרצות באחד מסניפיה מפחידה. יש כאן סיכון לא קטן.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  orro 17/06/2020 13:00

 3. 3
  הנה הטריגר, להתחלה של המניה המדשדשת

  מטה הזו, בתנועה קופצנית כלפי מעלה... הסבלנות שלי לגביה מתחילה להיגמר... לדעתי המניה לא מתרוממת בגלל הסיכון של בתי אבות - מול הקורונה. כל זה למרות, שלא היה בבתי האבות שלה שום מחדל, או התפרצות.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  bosof 17/06/2020 10:15