קבוצת חג’ג’: הכנסות של 93 מיליון ש”ח ורווח נקי של 37 מיליון ש”ח ברבעון הראשון

הונה העצמי של הקבוצה עמד על כ-561 מיליון שקלים לעומת 465 מיליון ברבעון המקביל אשתקד; למרות משבר הקורונה החברה המשיכה בפעילות, מכרה דירות ורכשה מגרשים

חדשות ספונסר 16/06/2020 14:09

א+א- 1

קבוצת חג’ג’, בשליטת האחים צחי ועידו חג’ג’, פרסמה היום (ג’) את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של שנת 2020. מהדוחות עולה כי החברה מסכמת רבעון מוצלח עם רווח נקי של כ-37 מיליון שקל ומדווחת על הכנסות בסך כ-93 מיליון שקלים.

 

ההון העצמי של החברה נכון ל-31 במרץ 2020 עומד על 561 מיליון שקל - גידול של למעלה מ-20 אחוז וכ-100 מיליון ש"ח בהשוואה לכ-465 מיליון שקל הון עצמי בסוף הרבעון הראשון של שנת 2019.

 

שורת הרווח שרשמה החברה נובעת בעיקר כתוצאה ממכירת שטחי המסחר במתחם איינשטיין 33ב’, שהינו חלק מפרויקט "איינשטיין בולווארד" שמקימה הקבוצה בצפון תל אביב, שהניב לקבוצה הכנסות בסך כ-61 מיליון שקלים, וכן מארגון קבוצות רכישה ומכירת זכויות במקרקעין שהניבו לקבוצה הכנסות של כ-31 מיליון שקלים.

 

בדוח מוקדשת פסקה גם למשבר הקורונה, במהלכו המשיכה החברה בפעילותה השוטפת, מכרה דירות, המשיכה בהליכי תכנון ובנייה, ואף קיבלה אישור מעיריית תל אביב לתוכנית העיצוב שהגישה לגבי פרויקטים למגורים ולמסחר שהיא בונה ברחוב איינשטיין, שהינה תנאי הכרחי בדרך לקבלת אישור בנייה.

 

כמו כן ניצלה החברה הזדמנות והתקשרה בחודש מאי בהסכם עם צד ג’ לרכישת מגרש בשכונת בבלי בתל אביב, עליו נכון למועד זה ניתן לבנות כ-190 יחידות דיור, במגדל בן 44 קומות מעל קומת הכניסה, כאשר בכפוף להקלות שבס וכחלון ניתן יהיה להקים בפרויקט כ-60 יחידות נוספות.

 

בהקשר זה מדווחת החברה על קבלת מימון בנקאי בסך 270 מיליון שקלים לפני כחודש (בשיא משבר הקורונה), וזאת חלף הלוואה קיימת של 120 מיליון שקל, במסגרתה כיווצה את הריבית מ-6 ל-4 מיליון שקלים. בנוסף קיבלה החברה אישור למסגרת מימון מגוף מוסדי בסך של כ-40 מיליון שקלים. שתי ההלוואות ישמשו את חג’ג’ לצורך מימון רכישת הקרקע בפרויקט בבלי, וקידום הליכי בנייה בפרויקטים של הקבוצה ברחוב איינשטיין בתל אביב, ובמלון שהיא מתכננת במרינה הרצליה.

 

כזכור, אתמול דיווחה הקבוצה על הסדר אליו הגיעה עם נציגות הדיירים בפרויקט אינפיניטי במתחם סומייל בתל אביב, שיאפשר לה לחדש ולהשלים את בנייתו של מגדל היוקרה בן 50 הקומות, והבניין המרקמי בן 6 הקומות שלצידו, בסמוך לכיכר המדינה.

 

מקבוצת חג’ג’ נמסר: "החברה הציגה ברבעון הראשון של השנה איתנות פיננסית וגידול משמעותי בהון העצמי, לצד המשך פיתוח והשבחת נכסים שבבעלות הקבוצה. החברה נהגה באחריות תקציבית וערב המשבר היתה בנזילות של 150 מיליון שקלים, שאפשרו לה לנצל הזדמנות ולקנות במחיר משתלם קרקע מבוקשת בבבלי.

 

במהלך המשבר המשיכה החברה בפעילותה הרגילה, מכרה דירות, קידמה הליכי תכנון ובנייה לפרויקטים חדשים ומתקדמים. קבלת הלוואות מגופים בנקאיים ומוסדיים בתקופה מאתגרת זו מהווה הבעת אמון גדולה מאוד מצד המערכת הבנקאית והגופים המוסדיים בהתנהלותה הפיננסית של החברה, עמידתה בכלל התחייבויותיה ואיתנותה הכספית".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    תשלחו את הסיכום לאלטשולר

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    m-g 16/06/2020 14:23