יום המסחר מתנהל בעליות שערים, תל אביב 125 מטפס 2.09%

מדד הנפט מוסיף 2%; אלקטרה צריכה מזנקת 7.6%; חג’ג’ נדל"ן עולה 9.9% אחרי הדוחות; מגמה חיובית באירופה, דקס מטפס 2%; החוזים העתידיים נסחרים בעליות של עד 1.3%

מערכת ספונסר 16/06/2020 11:35

א+א-

הבורסה המקומית מתנהלת היום בעליות שערים על רקע הנעילה החיובית בניו יורק אמש, בהמשך לתמריצי הממשל. הבורסות באירופה ננעלו אמש בירידות והמסחר באסיה מתנהל כעת במגמה חיובית ניכרת. יום המסחר בתל אביב ננעל אתמול בירידות, מדד ת"א 35 ירד כ – 1.10%, מדד הנפט והגז ירד 2.77%.

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית פריגו בפער חיובי של 2.59%, מניית טאואר בפער חיובי של 2.04%, מניית טבע בפער חיובי של 1.88%, מניית אורמת טכנו בפער שלילי של 1.69%.

אמש לאחר סיום המסחר בתל אביב דיווחה פרשקובסקי כי חברה בת שלה, נתיבי דור, זכתה במכרז "דירה להשכיר" בפרויקט להשכרה לטווח ארוך בנופי בן שמן, לוד. הפרויקט כולל תכנון והקמה של 352 דירות. היקף הפרויקט מוערך ב – 414 מיליון ₪.

הכשרה חברה לביטוח דיווחה אתמול על הפסד של 54.6 מיליון ש”ח ברבעון הראשון של 2020. זאת לעומת רווח של 27.5 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. המעבר מרווח להפסד מיוחס למשבר בשוק ההון על רקע מגפת הקורונה.

המרכז הרפואי הלל יפה מצטרף לניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ. הניסוי הקליני יעסוק בהשלמת חסר עצם אורתופדי באמצעות הזרקה של שתל שגודל מחוץ לגוף המטופל.

קרנות הפנסיה של עובדים שהוצאו לחל”ת לא יפגעו: שר האוצר ישראל כץ והממונה על שוק ההון משה ברקת, חתמו על הוראת שעה להארכת תקופת הריסק הזמני האוטומטי ל - 12 חודשים בקרנות הפנסיה ובקופות הביטוח.

משרד הכלכלה החל בעבודות פיתוח להקמת מפעל אמוניה בדרום הארץ. המפעל יוקם באזור התעשייה של מישור רותם. עלות הקמת המפעל מוערכת בכ - 400 מיליון דולר, צפי להשלמת הקמת המפעל ותחילת ייצור - סוף שנת 2023.

דני נווה לא יחדש את כהונתו כיו”ר כלל. בהודעה שפרסם הסביר יו"ר הדירקטוריון כי "משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו". כהונתו תסתיים בסוף שנת 2020.

מסקירת הפועלים: "הגירעון התקציבי עשוי להגיע לכ - 180 מיליארד ₪. החזרה של המשק לפעילות לא תביא להערכתנו לעלייה חדה בהכנסות ממסים, כיוון שחיוב המס הישיר הוא שנתי, וחברות רבות צברו הפסדים בתקופת הסגר".

מסקירת הראל פיננסים: "מצב המשק ותנאי הרקע תומכים בהשקעה בבורסה המקומית. מדד ת"א טכנולוגיה, שפחות מושפע מהשלכות הסגר, ימשיך ויוביל את המשק הישראלי. הריבית תישאר נמוכה עוד הרבה זמן".

עבודות שירות הוטלו על מנהלי חברת טריפל סי בשל תיאום מכרזים. הנאשמים הורשעו בכך שתיאמו ארבעה מכרזים שנערכו ע"י חברת בזק וחברת החשמל למכירת שרתי מחשוב בין השנים 2010 ו – 2012.

 אמות ואלייד זכו במכרז במתחם שער העיר בירושלים. הסכם חכירת המגרש הוא לתקופה של 98 שנים. המגרש מיועד להקמת מתחם לתעסוקה ומסחר והקמתו מוערכת בכ - 1.1 מיליארד ₪. בניית הפרויקט תארך כ - 6 שנים.

מרחביה: קארדיאקסנס השלימה גיוס בהיקף של כ - 6 מיליון דולר. מרחביה ביצעה השקעת המשך בהיקף של כ - 250 אלף דולר בחברה; קארדיאקסנס חתמה לאחרונה על הסכמים בהיקף כולל של יותר מ - 61 מיליון דולר.

 רובוגרופ נכנסת לשוק ההדרכה בהודו. אחת מרשתות החינוך הגדולות בהודו תשווק את פלטפורמת CoderZ של רובוגרופ ליותר מ - 600 מרכזי הדרכה בהודו ובמזרח אסיה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה