המסחר בבורסת ת”א ננעל בירידות שערים

מדד ת"א 35 ירד בכ – 1.10% ומדד ת"א 125 ירד בשיעור של כ – 0.92%. בקרב הסקטוריאליים הוביל את הירידות מדד הנפט והגז שצנח 2.77%

מערכת ספונסר 15/06/2020 17:47

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בירידות שערים. מדד ת"א 35 ירד בשיעור של כ – 1.09% ומדד ת"א 125 ירד כ – 0.92%. מדד ת"א SME60 ירד כ – 1.22%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנפט והגז בלט כשירד כ – 2.77%. מדד הנדל"ן ירד 1.61%, מדד הבנקים ירד 1.47%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות בזק ונייס, בעלייה. מניות קבוצת עזריאלי, דיסקונט, טבע, לאומי, פועלים ומזרחי טפחות, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית בזק שעלתה כ – 6.18%, ואחריה עלו מניות יוחננוף, פרטנר, רמי לוי, אנרג’יקס, קומפיוגן והמלט.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית צור שירדה כ – 5.85%, ואחריה ירדו מניות נאוויטס פטר יהש, חברה לישראל, ארפורט סיטי, בית שמש, דלתא, ארקו החזקות וקבוצת עזריאלי.

היקף המסחר היום עמד על כ – 1.59 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בירידות ניכרות וגם באירופה מסכים אדומים.

הכשרה חברה לביטוח דיווחה על הפסד של 54.6 מיליון ש”ח ברבעון הראשון של 2020. זאת לעומת רווח של 27.5 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. המעבר מרווח להפסד מיוחס למשבר בשוק ההון על רקע מגפת הקורונה.

המרכז הרפואי הלל יפה מצטרף לניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ. הניסוי הקליני יעסוק בהשלמת חסר עצם אורתופדי באמצעות הזרקה של שתל שגודל מחוץ לגוף המטופל.

קרנות הפנסיה של עובדים שהוצאו לחל”ת לא יפגעו: שר האוצר ישראל כץ והממונה על שוק ההון משה ברקת, חתמו על הוראת שעה להארכת תקופת הריסק הזמני האוטומטי ל - 12 חודשים בקרנות הפנסיה ובקופות הביטוח.

משרד הכלכלה החל בעבודות פיתוח להקמת מפעל אמוניה בדרום הארץ. המפעל יוקם באזור התעשייה של מישור רותם. עלות הקמת המפעל מוערכת בכ - 400 מיליון דולר, צפי להשלמת הקמת המפעל ותחילת ייצור - סוף שנת 2023.

דני נווה לא יחדש את כהונתו כיו”ר כלל. בהודעה שפרסם הסביר יו"ר הדירקטוריון כי "משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו". כהונתו תסתיים בסוף שנת 2020.

מסקירת הפועלים: "הגירעון התקציבי עשוי להגיע לכ - 180 מיליארד ₪. החזרה של המשק לפעילות לא תביא להערכתנו לעלייה חדה בהכנסות ממסים, כיוון שחיוב המס הישיר הוא שנתי, וחברות רבות צברו הפסדים בתקופת הסגר".

מסקירת הראל פיננסים: "מצב המשק ותנאי הרקע תומכים בהשקעה בבורסה המקומית. מדד ת"א טכנולוגיה, שפחות מושפע מהשלכות הסגר, ימשיך ויוביל את המשק הישראלי. הריבית תישאר נמוכה עוד הרבה זמן".

עבודות שירות הוטלו על מנהלי חברת טריפל סי בשל תיאום מכרזים. הנאשמים הורשעו בכך שתיאמו ארבעה מכרזים שנערכו ע"י חברת בזק וחברת החשמל למכירת שרתי מחשוב בין השנים 2010 ו- 2012.

 אמות ואלייד זכו במכרז במתחם שער העיר בירושלים. הסכם חכירת המגרש הוא לתקופה של 98 שנים. המגרש מיועד להקמת מתחם לתעסוקה ומסחר והקמתו מוערכת בכ - 1.1 מיליארד ₪. בניית הפרויקט תארך כ - 6 שנים.

מרחביה: קארדיאקסנס השלימה גיוס בהיקף של כ - 6 מיליון דולר. מרחביה ביצעה השקעת המשך בהיקף של כ - 250 אלף דולר בחברה; קארדיאקסנס חתמה לאחרונה על הסכמים בהיקף כולל של יותר מ - 61 מיליון דולר.

 רובוגרופ נכנסת לשוק ההדרכה בהודו. אחת מרשתות החינוך הגדולות בהודו תשווק את פלטפורמת CoderZ של רובוגרופ ליותר מ - 600 מרכזי הדרכה בהודו ובמזרח אסיה.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה