המרכז הרפואי הלל יפה מצטרף לניסוי הקליני של בונוס ביוגרופ

הניסוי הקליני יעסוק בהשלמת חסר עצם אורתופדי באמצעות הזרקה של שתל שגודל מחוץ לגוף המטופל

חדשות ספונסר 15/06/2020 14:48

א+א- 1

 

חברת בונוס ביוגרופ מדווחת היום על הרחבת הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי באמצעות שתל חי של עצם אנושית שגודלה מחוץ לגוף של מטופל, ומאשרת את הצטרפותו של המרכז הרפואי הלל יפה בחדרה לניסוי הקליני.

 

הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי החל במרכז הרפואי העמק, בעפולה, המסונף לפקולטה לרפואה של הטכניון, ומופעל על ידי שירותי בריאות כללי בשנת 2018, אז דיווחה החברה על תוצאות ביניים של ריפוי עצם של אמת יד ועצם של שוק הרגל, בהן הושתל שתל חי של עצם אנושית בהזרקה, מתוצרת בונוס גרופ.

 

גם המרכז הרפואי הלל יפה מסונף לפקולטה לרפואה של הטכניון, מופעל על ידי משרד הבריאות כמרכז רפואי ממשלתי כללי, אשר בין השאר, מטפל בכ-20% מכלל נפגעי תאונות הדרכים, הנתח הגדול ביותר בישראל, וכן בנפגעי טראומה, תאונות עבודה ובית וחבלות אחרות.

 

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, ציין כי: "בשנים האחרונות, תחום המחקר האקדמי ותחום המחקר והפיתוח מצויים בתאוצה רבה במרכז הרפואי הלל יפה. אנו שמחים לקחת חלק בפעילות העומדת בחזית הטכנולוגיה, ואשר עשויה לספק פתרונות מיטביים לריפוי".

 

ד"ר יניב יונאי, מומחה בכירורגיה אורתופדית, במחלקה אורתופדית במרכז הרפואי הלל יפה, בעל ניסיון בטיפול בפציעות ספורט ובלוחמי היחידות המיוחדות של צה"ל ושירותי הביטחון הישראליים, הוסיף כי: "המערך האורתופדי במרכז הרפואי הלל יפה, עושה צעד נוסף קדימה ומביא אליו את פסגת הטכנולוגיה. אנו גאים לקחת חלק בניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי ולשתף פעולה עם חברת בונוס ביוגרופ, בתקווה להביא בשורה למטופלינו".

 

הפתרונות האלטרנטיביים הקיימים לשימוש בשתל חי של עצם אנושית בהזרקה מתוצרת בונוס ביוגרופ, הינם ניתוח לקצירת עצם ממקום אחר בגופו של המטופל, בחלק מהמקרים, ביחד עם כלי הדם ההיקפיים שלה, והשתלתם באזור החסר בעצם של המטופל, או לחילופין, שימוש בתחליף מלאכותי לעצם האנושית, אשר במרבית המקרים לא יביא לריפוי ולא יאפשר חזרה של המטופל לתפקוד רגיל, עקב היעדר חיבור טבעי בין התחליף המלאכותי של העצם לבין הגוף האנושי.

 

שימוש בשתל חי של עצם אנושית, מתוצרת בונוס ביוגרופ, המיוצר על בסיס תאים שנלקטו מרקמת שומן שנלקחה מגופו של המטופל, מפחית את הסיכון לתגובה חיסונית ולדחיית השתל. בנוסף, השתלת שתל עצם זה, איננה מצריכה הליך כירורגי מורכב, ועשויה להחיש את השיקום של המטופל.

 

הניסוי הקליני להשלמת חסר עצם אורתופדי, מוגדר כ- I/II Phase,בו היעדים הקליניים הם בחינת בטיחות ויעילות השימוש בדור השני של שתל עצם בהזרקה, לשם שיקום והבראת עצם גפה - יד או רגל, בדרך של השלמת החסר בעצם באמצעות הדור השני של שתל עצם בהזרקה מתוצרת בונוס ביוגרופ, ומתוכנן לכלול 40-30 משתתפים, גברים ונשים, בגילאי 75-18 שנה.

 

בונוס ביוגרופ שואפת להציע, לשוק העולמי של שיקום עצם, הנאמד בכ-8 מיליארד דולר בשנה, פתרון בטוח ומהיר להשלמת חסר עצם, באמצעות הזרקה אחת בלבד של שתל חי ומתפתח של עצם אנושית עצמית, מתוצרת החברה, אשר גודל במעבדה, על בסיס תאים שנדגמו מהמטופל.

 

מאז הקמתה, עוסקת בונוס ביוגרופ בהנדסת רקמות משולבת ברפואה תאית, לשם השגת התחדשות רקמות. אבן הבניין המרכזית המשמשת לייצור שתל חי של עצם, הינה תאים מזנכימליים, המופקים מרקמת שומן של המטופל.

 

עם פרוץ המגפה העולמית של תחלואה בנגיף קורונה, החלה החברה לערוך ניסויים באותם תאים מזנכימליים, המופקים, במקרה זה, מרקמת שומן של תורמים בריאים, לשם העצמת יכולתם להפחית תהליכים דלקתיים, ובכלל זה, דלקות במערכת הנשימה, ואת סערת הציטוקינים הנלווית לתהליך הדלקתי בחולי קורונה ואחרים.

 

החברה ביצעה ניסוי בחיות מודל לטייפול בקורונה ודלקת ריאות במהלך חודש מאי ודיווחה על הצלחה בריפוי ריאות חולות. במהלך יוני תפרסם החברה תואות ביניים נוספות משלב מתקדם יותר של הניסוי הפרה קליני בתרופה.

חדשות ספונסר

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    רשום בכתבה הניסוי יורחב לארהב כבוד

    פרסום ראשון • חברה ישראלית תרחיב את הניסוי בשתל פורץ דרך • באמצעות הטכנולוגיה הראשונה מסוגה בעולם - העצמות שיוצרו במעבדה מושתלות באמצעות מזרק • ביה"ח הלל יפה הצטרף, שניים נוספים בישראל בדרך - ובהמשך הניסוי יורחב גם לארה"ב
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mogi123 15/06/2020 15:20