דני נווה לא יחדש את כהונתו כיו”ר כלל

בהודעה שפרסם הסביר יו"ר הדירקטוריון "משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו"; כהונתו תסתיים בסוף שנת 2020

חדשות ספונסר 15/06/2020 12:28

א+א-

חברת כלל דיווחה אמש לאחר סיום המסחר כי מר דני נוה, יו״ר דירקטוריון החברה ויו"ר דירקטוריון כלל חברה לביטוח בע"מ הודיע לה כי אינו מתכוון לחדש את כהונתו בשתי החברות, בהמשך לפרסום דו"ח הבודק החיצוני.

 

נווה מסר הודעה בה הסביר: "לפני כחודש וחצי, לאור תוצאותיה העסקיות של החברה, ביקשתי לקדם מהלך של החלפת המנכ״ל בחברות. סברתי כי החלפת המנכ״ל בעיתוי הזה נחוצה כדי להשיג תפנית עסקית משמעותית כבר בשנת 2021, לטובת החברות.

 

כבוד השופט דנציגר קבע בדו״ח שפרסם השבוע, כי בניגוד לטענות שהופנו כלפיי ואשר פגעו במוניטין החברה, פעלתי להחלפת המנכ״ל, בשיקול דעת עצמאי ומתוך הבנתי את טובת החברות, לאחר שלא חלה התפנית העסקית המהותית שהקבוצה זקוקה לה.

 

ביקשתי עוד לפני כחודש וחצי, ביום ה-4/5/20  לזמן ישיבת דירקטוריון לדיון בהחלפת המנכ״ל והדבר נמנע ממני בכלל ביטוח. גם כעת לאחר הגשת דו״ח דנציגר עדיין נמנע ממני לזמן דירקטוריון לשם דיון על כך. לטעמי, הדבר עומד בניגוד לחובתי כדירקטור וחובתי כיו״ר בכלל ביטוח.

 

משסברתי שצריך להחליף מנכ״ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו. עד למועד סיום כהונתי אמשיך ואפעל בזהירות, באחריות, בשיקול דעת וללא משוא פנים לטובת החברות."

 

כזכור, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ד"ר משה ברקת מינה את השופט יורם דנציגר כבודק חיצוני לבדיקת ההתנהלות בחברת כלל אחרי שדני נווה ניסה להדיח את המנכ"ל יורם נוה ללא אישור הדירקטוריון ואף ללא ידיעתו, ולטענת המנכ"ל – גם ללא שימוע ומתוך מניעים אישיים.

 

הדו"ח אמנם קבע כי לא נמצאו ראיות לכך שהמניע של דני נווה פסול אך מציין כי נפל פגם בהתנהלות היו"ר שיזם את הפניה למנכ"ל ללא דיון מקדים בדירקטוריון.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה