אמות ואלייד זכו במכרז במתחם שער העיר בירושלים

הסכם חכירת המגרש הוא לתקופה של 98 שנים; המגרש מיועד להקמת מתחם לתעסוקה ומסחר והקמתו מוערכת בכ-1.1 מיליארד ש"ח; בניית הפרויקט תארך כ-6 שנים

חדשות ספונסר 15/06/2020 10:42

א+א-

חברת אמות מדווחת היום כי אמש נמסרה לה החלטת וועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לפיה החברה, ביחד עם חב’ אלייד נדל"ן, הן הזוכות במכרז לחכירת מגרש בשטח של כ- 4.5 דונם, המהווה את מתחם K במתחם "שער העיר" העתיד להיבנות בכניסה לירושלים.

 

המגרש ממוקם בכניסה הראשית לירושלים מכביש מספר 1 ,בין בנייני האומה לתחנת האוטובוסים המרכזית ובצמוד לקווי הרכבת הקלה ולתחנת הרכבת המהירה החדשה המקשרת בין ירושלים, נתב"ג ותל-אביב ונהנה מנגישות לתחבורה ציבורית ולהולכי רגל.

 

בהתאם להצעת החברות במכרז, עלות הקרקע עומדת על כ- 180 מיליון ₪ בתוספת מע"מ כאשר למחיר זה יתווספו הוצאות פיתוח לרמ"י בסך של כ- 29.6 מיליון ₪. לפיכך סה"כ עלות הקרקע הינה כ- 210 מיליון ₪, בתוספת מע"מ, מתוכם עומד חלקה של אמות על כ- 105 מיליון ₪.

 

הסכם החכירה שייחתם הינו לתקופה של 98 שנה, עם אופציה ל- 98 שנים נוספות. המגרש מיועד להקמת מתחם לתעסוקה ומסחר מלווה רחוב עם אופציה למלונאות ודיור מיוחד להשכרה, בהיקף של כ- 78 אלף מ"ר עיליים על-פי התב"ע שבתוקף וכ- 102.9 אלף מ"ר עיליים על-פי תב"ע הנמצאת לקראת הפקדה.

 

החברה ואלייד יפעלו במשותף לתכנון והקמה של הפרויקט על המגרש, וניהולו כנכס מניב, כאשר חלקו של כל צד בפרויקט עומד על  50% . ההשקעה בהקמת הפרויקט, כולל מרכיב הקרקע מוערכת על ידי הצדדים בסך של כ- 1.1 מיליארד ₪, מתוכם חלק החברה כ-550 מיליון ₪.

 

לוח הזמנים המוערך הינו כשנה-שנתיים להליכי תכנון ורישוי עד לתחילת הקמה ועוד כ- 6-5 שנים להקמתו של הפרויקט.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה