דור אלון ופז נפט זכו במכרז לאספקת דלק לרכבת ישראל

ההתקשרות עם כל אחת מהזוכות היא לתקופה של 24 חודשים עם אופציה להארכה ב-36 חודשים נוספים; עלות ההתקשרות עם שתי הזוכות יחד עומדת על כ-500 מיליון ש"ח בשנה

חדשות ספונסר 14/06/2020 15:50

א+א-

רכבת ישראל מדווחת היום על זכייתן של דור אלון אנרגיה ושל פז חברת נפט במכרז לאספקת דלק לחברה. ההתקשרות עם כל אחת מהזוכות היא לתקופה של 24 חודשים עם אופציה להארכה ב-36 חודשים נוספים. עלות ההתקשרות עם שתי הזוכות יחד עומדת על כ-500 מיליון ש"ח בשנה.

 

חומר הגלם העיקרי המשמש את רכבת ישראל הוא דלק, המהווה לאחר עלויות השכר את ההוצאה התפעולית העיקרית של החברה. בשנים 2017-2019 עלות הדלק היוותה כ-19% מסך עלות המכר של החברה. על פי נתונים עליהם דיווחה הרכבת בדוח השנתי, עליה של אגורה במחיר ליטר דלק מגדילה את הוצאות החברה בכ-919 אלף ש"ח בשנה.

 

באפריל 2015 חתמה החברה על הסכמים עם דור אלון ועם סונול ישראל לתקופה של שנה, כאשר לאחר מכן הוארכו ההסכמים ב-36 חודשים נוספים, עד לסוף שנת 2019. שני ההסכמים הוארכו עד לסוף יוני 2020 מטעמי אחידות, יעילות וחיסכון וזאת לטובת בחינת מערך הדלק ברכבת ישראל והשלמת מכרז חדש, בו זכו כאמור דור אלון ופז נפט.

 

מחירי מרווח השיווק הקבועים בהסכמים אלה מעודכנים מדי חודש בהתאם למדד המחירים לצרכן. מחיר שער בז"ן לסולר לתחבורה הקבוע בהסכם מעודכן מידי חודש, ומחיר הבלו מעודכן בהתאם לפרסומי משרד האוצר. עם זאת, לעליות או ירידות בהוצאות הדלק אין השפעה ישירה על תעריפי הנסיעה.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה