קרן הנדל”ן של הלמן אלדובי גייסה 28 מיליון ש”ח

זהו סבב הגיוס השלישי של החברה שגייסה עד כה כ-140 מיליון שח; בחודשים האחרונים השקיעה הקרן ב-14 פרויקטים של התחדשות עירונית בהיקף כולל של כ-135 מיליון ₪

חדשות ספונסר 09/06/2020 11:03

א+א- 1

קרן ההתחדשות העירונית של הלמן-אלדובי דיווחה על השלמת סבב גיוס שלישי, של כ-28 מיליון ₪. עד כה גייסה הקרן, שהוקמה ביולי אשתקד, כ-140 מיליון ש"ח.

 

"הלמן-אלדובי התחדשות עירונית", בניהולם של מני בן מאור, מנכ"ל, וחן לוי, יו"ר, מאפשרת לציבור המשקיעים בישראל גישה לתחום מימון פרויקטים של התחדשות עירונית באזורי הביקוש לאחר היתר בניה, בשקיפות מלאה, בפיזור רחב של פרויקטים ובגיבוי ביטחונות ראויים.

 

הקרן, שהוקמה בשיתוף פעולה עם קבוצת דייברגון, פועלת תחת "הלמן-אלדובי קרנות השקעה" הינה קרן שקלית לא סחירה. יחידות ההשתתפות של הקרן מוצעות לציבור על פי תשקיף. הקרן משקיעה במתן הלוואות ליזמי נדל"ן בתחום ההתחדשות העירונית ובכלל זה ליזמים ופרויקטים בתחום חיזוק מבנים כולל הריסה ובניה מחדש במסגרת תמ"א 38 וכן פרויקטי פינוי בינוי ופרויקטי נדל"ן אחרים.

 

על פי התשקיף, ההלוואות ליזמים ניתנות לתקופות של 12 עד 48 חודשים, מגובות בביטחונות, בפיזור נרחב דוגמת משכנתא, אג"ח ברשם החברות, משכון, שעבוד זכויות היזם ותקבולי מכר הדירות בפרויקטים, שעבודים צולבים, שעבוד מניות, שעבוד צף, שעבוד עודפים וערבויות אישיות. הקרן שואפת לבצע חלוקות למשקיעים אחת לחצי שנה בחלוף 12 חודשים ומעלה ממועד ההשקעה של כל משקיע, במועדים קבועים ב- 1 ביוני וב- 1 בדצמבר בכל שנה עוקבת.

 

על פי נתונים שפרסמה הקרן, מאז הקמתה, העניקה מימון ל 14 פרויקטים של התחדשות עירונית הכוללים כ- 700 יחידות דיור בת"א, ירושלים, רמת גן, ראשל"צ ובת-ים. ההשקעה הממוצעת בפרויקט נעה בין 8-10 מיליון ₪. עפ"י התשקיף הקרן יכולה להשקיע עד 70% אחוזים מהעלות הכוללת של הפרויקט. משך ההשקעה הממוצע בפרויקט עומד על כ-24 חודשים. נכון להיום התקשרה הקרן בהסכמים להשקעה בפרויקטים של התחדשות עירונית, בסך מצטבר של כ-135 מיליון ש"ח. 

 

נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה, "הקרן פועלת מול שני גורמים: משקיעים ויזמי נדל"ן. מצד המשקיעים, במיוחד בתקופה זו של חוסר ודאות בשווקים הפיננסיים הם מחפשים אלטרנטיבות השקעה שמחד יאפשרו לגוון את תיק ההשקעות תוך פיזור סיכונים ושקיפות מלאה בחוב מגובה נכסי נדל"ן באיזורי הביקוש בישראל ומאידך יאפשרו סכום כניסה להשקעה נמוך יחסית. מצד היזמים  הפועלים בתחום ההתחדשות עירונית, תחום המגלם פוטנציאל אדיר לרשויות, ליזמים ולבעלי הדירות עצמם, הביקושים הגבוהים למימון מאפשרים לקרן לבחור בקפידה להשקיע בפרויקטים איכותיים ולהגביר את קצב הגיוסים מהציבור".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    החברה בבורסה מזמן ולמרות פעילות בסק

    בסקטור סולידי אין רווחים!!!!!!!!!!!!!! מעניין חברה שמרוויחה אפסית מציעה פרויקטים לאחרים שירוויחו?! למה הם לא דואגים לבעלי המניות שלהם עצמם שירוויחו? האם החברה צריכיה רה אירגון? מה הבעייה בחברה הזו? איפה תקוע?
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    sasan 09/06/2020 12:56