הבורסה בתל אביב עברה לירידות שערים, מדד הנפט נופל 2.3%

תל אביב 125 יורד 0.5%; פתאל החזקות נחלשת 5.7%; ירידות חדות באירופה, דקס נופל 2.4%; ירידות של עד 1.15% בחוזים בניו יורק

מערכת ספונסר 09/06/2020 11:50

א+א-

הבורסה המקומית נפתח בעליות קלות, על רקע הנעילה החיובית בניו יורק אמש, אך עברה בשעה האחרונה לירידות בדומה למגמה בשווקי אירופה ובחוזים העתידיים בבורסות ארה"ב. 

 

מניות הארביטראז’ חוזרות היום בפער שלילי בדולר רציף ובפער חיובי על מדד ת"א 35. מבין מניות המדד בולטות היום מניית נייס בפער חיובי של 1.86%, מניית טבע בפער חיובי של 0.69%, מניית לייבפרסון בפער שלילי של 2.37% ומניית טאואר בפער שלילי של 0.40%.

אמש לאחר סיום המסחר בתל אביב דיווחה אל על כי היא מאריכה את מועד החל"ת של עובדיה עד 31 ביולי. נכון להיום מצויים בחל"ת 5,800 עובדי אל על וחברות הבנות שלה.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה בבית הדין לעבודה נגד מנורה מבטחים פנסיה וגמל. עניינה של התביעה: טענה להעלאת דמי הניהול לעמיתים באופן רטרואקטיבי.

בדיונים המוניטריים שנערכו בבנק ישראל לקראת הודעה על שיעור הריבית, הוחלט אתמול להותיר את הריבית ללא שינוי בשיעור של 0.1%. ההחלטה התקבלה ברוב של חמישה חברים. חבר ועדה הצביע בעד הורדת הריבית לשיעור של 0%.

ברנמילר מוכרת מערכת אגירה לחברה ספרדית תמורת 2.4 מיליון אירו. המערכת תוצב בעיר הואלבה בספרד ותשמש לאגירת חום ואספקת קיטור עבור לקוח תעשייתי של החברה הספרדית

אירודרום זכתה במכרז של נתיבי איילון לשינוע מטענים. היקף השירותים שיינתנו יהיה תלוי בפניות פרטניות של נתיבי איילון.

משה לארי מונה למנכ”ל החדש של בנק מזרחי טפחות. דירקטוריון הבנק אימץ את המלצת ועדת האיתור, שבראשה עמד יו"ר הבנק משה וידמן. המינוי ייכנס לתוקפו במחצית השנייה של חודש ספטמבר.

אינטליקנה חתמה על עסקה למכירת עד 2 טון מוצרי קנאביס. בית מרקחת בצפון הארץ ישלם לחברה 8.5 - 95 שקל לגרם. החברה קיבלה אישור יק"ר להכנסת 40 אלף צמחים לשטח המתקן שלה. צפי לקציר ראשון - ברבעון השלישי של השנה.

סקירת דיסקונט: "הרבה כסף שעוד לא נכנס לשוק המניות יתמוך בביצועי שוק המניות. האסטרטגיה הכללית היא ניצול ימי ירידות לצורך הגעה לחשיפת היעד ושאיפה לתיק מגוון. כדאי לשלב סקטורים שמתאוששים עם הפתיחה ההדרגתית של הכלכלה כמו בנקים ונדל"ן".

 פורמולה מערכות רוכשת 70% ממניות חברת לירם. הרכישה הושלמה באמצעות חברת הבת מיכפל ומאפשרת לקבוצה להרחיב את פעילותה בתחום תוכנות ניהול פיננסיות.

 פורסייט תאפשר סריקה לגילוי תסמיני קורונה באמצעות מצלמות תרמיות. בקשת פטנט הוגשה בארה"ב לגילוי שישה תסמינים מובילים לקורונה.

פארמוקן מקימה חברה באוסטרליה למוצרים מבוססי קנאביס. החברה ו -CGB האוסטרלית יקימו חברה משותפת בתחום המו"פ, הייצור והשיווק של מוצרי CBD קוסמטיים. פארמוקן תחזיק ב - 35% ממניות החברה המשותפת.

סאטקום מסכמת את הרבעון הראשון עם הכנסות של 13.9 מיליון דולר. לחברה צבר הזמנות של כ - 70 מיליון דולר עד שנת 2024. ה -EBITDA הסתכמה ב - 5.3 מיליון דולר, גידול של 39% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הגירעון בתקציב המדינה הגיע בחודש מאי ל - 17.9 מיליארד ₪. משבר הקורונה משפיע על התקציב בשל עליה בהוצאות הממשלה מחד וירידה חדה בהכנסות ממסים מאידך. הגירעון המצטבר עד כה לשנת 2020 עומד על 46.2 מיליארד ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה