המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות שערים נאות

מדד ת"א 35 זינק בכ – 2.10% ומדד ת"א 125 טיפס בשיעור של כ – 1.92%. מדד הנדל"ן עלה כ – 4.15%, מדד הנפט והגז עלה כ – 4%

מערכת ספונסר 08/06/2020 18:08

א+א-

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים ניכרות. מדד ת"א 35 עלה בשיעור של כ – 2.10% ומדד ת"א 125 טיפס כ – 1.92%. מדד ת"א SME60 עלה כ – 2.12%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הנדל"ן בלט כשעלה כ – 4.15%, מדד הנפט והגז עלה כ – 4%, מדד הבנקים עלה כ – 3.81%.

את מחזורי המסחר הגדולים היום בבורסה המקומית, ריכזו מניות לאומי, פועלים, פתאל החזקות, דיסקונט ומזרחי טפחות, בעלייה. מניות נייס, אודיוקודס וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

העליות הבולטות היום נמדדו בקרב מניית פתאל החזקות שעלתה כ – 20.2%, ואחריה עלו מניות ישראל קנדה, בית שמש, קבוצת דלק, אזורים, אופקו הלת’, ביג ושיכון ובינוי.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית קומפיוגן שירדה כ – 19.1%, ואחריה ירדו מניות אודיוקודס, גילת, נאוי, ארד, ישראכרט, נייס ושופרסל.

היקף המסחר היום עמד על כ – 2.13 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח יום המסחר בירוק ובאירופה ירידות שערים.

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה בבית הדין לעבודה נגד מנורה מבטחים פנסיה וגמל. עניינה של התביעה: טענה להעלאת דמי הניהול לעמיתים באופן רטרואקטיבי.

בדיונים המוניטריים שנערכו בבנק ישראל לקראת הודעה על שיעור הריבית, הוחלט להותיר את הריבית ללא שינוי בשיעור של 0.1%. ההחלטה התקבלה ברוב של חמישה חברים. חבר ועדה אחד הצביע בעד הורדת הריבית לשיעור של 0%.

ברנמילר מוכרת מערכת אגירה לחברה ספרדית תמורת 2.4 מיליון אירו. המערכת תוצב בעיר הואלבה בספרד ותשמש לאגירת חום ואספקת קיטור עבור לקוח תעשייתי של החברה הספרדית

אירודרום זכתה במכרז של נתיבי איילון לשינוע מטענים. היקף השירותים שיינתנו יהיה תלוי בפניות פרטניות של נתיבי איילון.

משה לארי מונה למנכ”ל החדש של בנק מזרחי טפחות. דירקטוריון הבנק אימץ את המלצת ועדת האיתור, שבראשה עמד יו"ר הבנק משה וידמן. המינוי ייכנס לתוקפו במחצית השנייה של חודש ספטמבר.

אינטליקנה חתמה על עסקה למכירת עד 2 טון מוצרי קנאביס. בית מרקחת בצפון הארץ ישלם לחברה 8.5 - 9.5 שקל לגרם. החברה קיבלה אישור יק"ר להכנסת 40 אלף צמחים לשטח המתקן שלה. צפי לקציר ראשון - ברבעון השלישי של השנה.

סקירת דיסקונט: "הרבה כסף שעוד לא נכנס לשוק המניות יתמוך בביצועי שוק המניות. האסטרטגיה הכללית היא ניצול ימי ירידות לצורך הגעה לחשיפת היעד ושאיפה לתיק מגוון. כדאי לשלב סקטורים שמתאוששים עם הפתיחה ההדרגתית של הכלכלה כמו בנקים ונדל"ן".

 פורמולה מערכות רוכשת 70% ממניות חברת לירם. הרכישה הושלמה באמצעות חברת הבת מיכפל ומאפשרת לקבוצה להרחיב את פעילותה בתחום תוכנות ניהול פיננסיות.

 פורסייט תאפשר סריקה לגילוי תסמיני קורונה באמצעות מצלמות תרמיות. בקשת פטנט הוגשה בארה"ב לגילוי שישה תסמינים מובילים לקורונה.

פארמוקן מקימה חברה באוסטרליה למוצרים מבוססי קנאביס. החברה ו -CGB האוסטרלית יקימו חברה משותפת בתחום המו"פ, הייצור והשיווק של מוצרי CBD קוסמטיים. פארמוקן תחזיק ב - 35% ממניות החברה המשותפת.

סאטקום מסכמת את הרבעון הראשון עם הכנסות של 13.9 מיליון דולר. לחברה צבר הזמנות של כ - 70 מיליון דולר עד שנת 2024. ה -EBITDA הסתכמה ב - 5.3 מיליון דולר, גידול של 39% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

הגירעון בתקציב המדינה הגיע בחודש מאי ל - 17.9 מיליארד ₪. משבר הקורונה משפיע על התקציב בשל עליה בהוצאות הממשלה מחד וירידה חדה בהכנסות ממסים מאידך. הגירעון המצטבר עד כה לשנת 2020 עומד על 46.2 מיליארד ₪.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה