ברנמילר מוכרת מערכת אגירה לחברה ספרדית תמורת 2.4 מיליון אירו

המערכת תוצב בעיר הואלבה בספרד ותשמש לאגירת חום ואספקת קיטור עבור לקוח תעשייתי של החברה הספרדית

חדשות ספונסר 08/06/2020 15:10

א+א-

חברת ברנמילר מדווחת כי אמש חתמה על מזכר הבנות לא מחייב עם חברת Energy Global -ENSO . Solutions ,חברה ספרדית העוסקת בפתרונות אנרגיה מבוססים ביומסה למכירת מערכת אגירה בגודל של 62 מגהוואט שעה תרמי בתמורה לכ-2.4 מיליון אירו, אשר תוצב בעיר הואלבה שבספרד ותשמש לאגירת חום ואספקת קיטור עבור לקוח תעשייתי של ENSO.

 

בהתאם למזכר ההבנות, הצדדים ינהלו משא ומתן ויפעלו לחתימת הסכם מחייב תוך 45 ימי עסקים ממועד החתימה, כאשר במהלך תקופה זו תבצע ENSO בדיקות היתכנות למערכת.

 

בכוונת הצדדים לבחון שיתופי פעולה נוספים הכוללים שילוב של טכנולוגיית החברה בפרויקטים נוספים של .ENSO

 

הדיווח על מזכר ההבנות מגיע לאחר שברנמילר דיווחה אתמול על השלמת מהלך גיוס בהיקף של 23 מיליון ש"ח מרני צים ומור בית השקעות. על פי הסכמי ההשקעה שנחתמו בין הצדדים, ישקיע רני צים (לרבות חברה פרטית מטעמו) סך של כ-18 מיליון שקל לפי מחיר של 4.3 ש"ח למניה, ולאחר השלמת ההנפקה יחזיק רני צים בכ-18% ממניות ברנמילר (בדילול מלא).

 

בית ההשקעות מור ישקיע כ-5 מיליון שקל לפי 6 ש"ח למניה ויחזיק בכ-3.6% (בדילול מלא). בהתאם להסכם ההשקעה, מור בית השקעות יקבל 500 אלף אופציות במחיר מימוש של 9 שקל למניה, כאשר מימוש האופציות יביא את אחזקת מור לכ-5.8% מהון ברנמילר, בדילול מלא. כל זאת, לצד אחזקות בעל השליטה בחברה, המייסד והמנכ"ל, אבי ברנמילר שיעמדו על כ-42.4%, בדילול מלא.

 

עוד דיווחה החברה החודש על פיילוט שתבצע החברה יחד עם משרד הביטחון להקמת מערכת לחימום מים באמצעות אגירת חום. המערכת הראשונה מסוגה, שפיתחה וייצרה חברת ברנמילר אנרג’י, הותקנה בימים האחרונים במוצב צה"ל בהר חריף.

 

המערכת, שפיתחה חברת ברנמילר אנרג’י, מאפשרת השבת חום שיורי הנפלט מתהליך ייצור החשמל בגנרטורים הקיימים, אגירתו לאורך כל שעות היממה, ייצור קיטור, ואספקתו בצורת מים חמים לפי צרכי הבסיס. השבת החום מהגנרטורים הקיימים מאפשרת אספקת מים חמים ללא שריפה של דלקים נוספים. היא חוסכת כ-36,000 ליטר סולר בשנה ומפחיתה פליטות מזהמים של כ-112 טונות פחמן דו חמצני בשנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה