ארז בלשה, מנכל קרן גנריישן קפיטל, ויוסי זינגר, יור ומייסד הקרן קרדיט: אייל טואג

רפק רוכשת את תחנות הכח שורק ואשקלון בכ-367.5 מיליון שקל מקבוצת דלק

לאחר השלמת הרכישה יהיו בבעלות רפק אנרגיה תחנות כח פעילות ב-5 אתרים; רפק מתמודדת גם במכרז השני של חברת החשמל על תחנת הכח רמת חובב

חדשות ספונסר 07/06/2020 12:12

א+א- 1

קרן התשתיות והאנרגיה, ג’נריישן קפיטל וחברת רפק תקשורת ותשתיות, דיווחו הבוקר כי חברת רפק אנרגיה, המוחזקת על ידן בחלקים שווים, התקשרה במזכר הבנות לרכישת תחנות הכח בשורק ובאשקלון מידי קבוצת דלק תמורת כ-367.5 מיליון שקל. העיסקה נחתמה לאחר מו"מ אינטנסיבי ובדיקת נאותות שהשלימה רפק אנרגיה. רכישת 100% מהתחנות תבוצע יחד עם קבוצה של משקיעים פיננסיים.

 

לאחר השלמת רכישת התחנות באשקלון ובשורק יהיו בבעלות רפק אנרגיה תחנות כח פעילות ב-5 אתרים, והיא תהפוך לשחקנית משמעותית במשק האנרגיה הישראלי. במקביל, ממשיכה רפק אנרגיה בהגדלת הפעילות ובין היתר מתמודדת כיום גם במכרז השני של חברת החשמל על תחנת הכח רמת חובב, וכן פועלת לסגירה פיננסית להקמת תחנת כוח חדשה של כ-200 מגה ואט נוספים באתר ייצור החשמל אלון תבור שבבעלותה באמצעות MRC.

 

תחנת הכח שורק היא תחנת כח קונבנציונלית במחזור משולב, הממוקמת בשטח מתקן התפלה שורק 1, בעלת הספק מותקן של 140 מגה ואט לשעה. התחנה מופעלת במודל BOT ותימסר למדינה בשנת 2037. כמחצית מתפוקת התחנה מיועדת לצרכי מתקן ההתפלה בשורק, והיתרה נמכרת ללקוחות פרטיים ולמנהל מערכת החשמל.

 

תחנת הכח אשקלון היא תחנת כח הפועלת בטכנולוגיית קוגנרציה, הממוקמת בשטח מתקן התפלה אשקלון, בעלת הספק מותקן של 87 מגה ואט לשעה. תחנת אשקלון מופעלת במודל BOT ותימסר למדינה בשנת 2027. רוב התפוקה של תחנת אשקלון מיועדת לצרכי מתקן ההתפלה באשקלון, והיתרה נמכרת ללקוחות פרטיים ולמנהל המערכת.

 

סך של כ-307.5 מיליון שקל מתוך התמורה ישולם במועד השלמת העסקה, והיתרה בסך כ-60 מיליון שקל תשולם בתום שנה ממועד ההשלמה. סכום התמורה הנדחית ישא ריבית שנתית בשיעור של 2% ויהיה צמוד למדד. במועד החתימה על החוזה המפורט, ישולם למוכרת מקדמה על חשבון התמורה, בסך 10 מיליון שקל, אשר תופקד בנאמנות ותשולם למוכרת במועד ההשלמה, כחלק מסך התמורה.

 

נדב מרוז, יו"ר רפק אנרגיה, ציין: "לאחר מו"מ אינטנסיבי והשלמת תהליך מעמיק של בדיקת נאותות, אנו מעדכנים היום על חתימת מזכר הבנות לרכישת תחנות הכוח בשורק ובאשקלון מידי קבוצת דלק. מהלך זה הינו צעד נוסף המבסס את מעמדנו כשחקן מוביל בתחום ייצור החשמל בישראל, זאת לאחר שבמהלך 2019 הודענו על תחילת ההפעלה של תחנות הכוח הצפוניות שבאחזקתנו, וזכינו כחלק מקבוצת MRC במכרז אתר ייצור החשמל אלון תבור.

 

לאחר העסקה, נחזיק בתחנות כוח פעילות ב-5 אתרים לייצור חשמל בהספק כולל של כ-1 ג’יגה ואט, מאסה שתקנה לנו יתרונות לגודל ברמה התפעולית וברמה העסקית, ותאפשר לנו לשפר את רווחיות התחנות בעתיד הנראה לעין".

 

יועצי העסקה מטעם רפק אנרגיה הם אברמי וויל והדר זיו מפישר בכר, ושגיא בן סימן ויגאל קוקושקין מבטא פייננס.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    נפלאים|48|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    itaiooo 07/06/2020 11:33